niedziela, 21 lipca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Uroda i dieta > Czy przy pomocy dietetyka można łatwo schudnąć?

Czy przy pomocy dietetyka można łatwo schudnąć?

waga

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby przejść na dietę. Najlepiej nie robić tego samodzielnie, a skorzystać z pomocy profesjonalnego dietetyka. Współpracując bezpośrednio ze specjalistą będziemy mieli pewność, że otrzymamy fachową pomoc, dieta będzie dobrze dobrana, a tym samym łatwiejsza do realizacji. W razie pytań dietetyk również na nie odpowie. Samodzielne ustalanie diety może być szokiem na organizmu, nie spełnić naszych oczekiwań.


Każdy z nas chce wyglądać atrakcyjnie, a tym samym czuć się komfortowo. Na komfort psychiczny oraz fizyczny składa się oczywiście wiele czynników, wśród których możemy wymienić chociażby posiadania odpowiedniej, dopasowanej do naszych potrzeb wagi. Zbyt duża waga może skutecznie demotywować, powodować problemy zdrowotne, obniżać poczucie atrakcyjności.

Jeżeli chcemy, aby nie mieć problemów z nadwagą, zdecydowanie powinniśmy podjąć działania. Najważniejsze to:

– zmiana sposobu odżywiania się,
– rezygnacja z nałogów,
– redukcja stresu,
– regularny sen,
– większa aktywność fizyczna.

Dietetyk jest tym specjalistą, który może nam pomóc, sprawdzić nasze nawyki oraz zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania.

Zbadanie nawyków żywieniowych

Gdy zgłaszamy się do dietetyka, w pierwszej kolejności będzie z nami przeprowadzona rozmowa, podczas której specjalista określi, jakie są nasze problemy, z jakiego powodu mamy złe nawyki żywieniowe. Diagnoza problemu pozwoli dobrać odpowiednią dietę. Oczywiście dietetyk musi brać pod uwagę także stan zdrowia klienta, jak również np. jego choroby.

Zobacz także:  http://kobietaizdrowie.pl/3-powody-dla-ktorych-warto-chodzic-do-dietetyka/

Odpowiednia dieta

Dieta przede wszystkim musi być dopasowana do naszych potrzeb oraz zapotrzebowania na kalorie. Wtedy będziemy mogli osiągnąć zamierzony efekt. Każdy z nas jest inny, potrzebuje innego menu, dopasowanego do wieku, stanu zdrowia, trybu pracy. Zbyt mała ilość kalorii może powodować stan, w którym nie będziemy mieli siły, będziemy podjadać, a tym samym nasza dieta nie będzie skuteczna.

Kontrola efektów

Kompleksową i rzetelną pomoc w dobraniu diety otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/. Dietetyk na każdym etapie naszej diety będzie kontrolował postęp, odpowiadał na pytania, rozwiewał wątpliwości, w razie konieczności będzie można również zmodyfikować dietę, aby przyniosła jeszcze lepsze efekty.

Współpracując z dietetykiem praktycznie w krótkim czasie zauważymy efekty. Nie chodzi tylko o spadek wagi, ale również poprawę kondycji, lepsze samopoczucie.

One thought on “Czy przy pomocy dietetyka można łatwo schudnąć?

Dodaj komentarz