niedziela, 21 lipca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Seks, antykoncepcja > Jakie są popularne sposoby antykoncepcji?

Jakie są popularne sposoby antykoncepcji?

antykoncepcja

Czerpanie przyjemności z seksu może być trudne jeśli z tyłu głowy pojawia się obawa przed niechcianą ciążą. Warto pamiętać, że obecnie dostępne są różne rodzaje antykoncepcji, które dostępne są dla każdego. Dzięki temu można zadbać o swoje bezpieczeństwo, a co więcej zachować swobodę podczas zbliżeń z partnerem. Chcesz przekonać się jakie są najlepsze sposoby na zabezpieczenie przed ciążą, a które nie mają żadnej skuteczności? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Prezerwatywy – czy to odpowiedni sposób dla każdego?

Prezerwatywy należą do najpopularniejszej metody zabezpieczenia. Dostępne są nie tylko w aptekach, ale również w wielu sklepach spożywczych i na stacjach paliw. Tak więc dostęp do nich jest bardzo prosty, dzięki czemu może je kupić każdy. Warto wiedzieć, że chronią nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przenoszeniem się chorób wenerycznych. Mimo tego, że ich skuteczność jest naprawdę wysoka, to trzeba pamiętać, że istnieje ryzyko pęknięcia. To jednak zdarza się bardzo rzadko, a dodatkowo problem ten może występować jeśli prezerwatywa zostanie nieprawidłowo nałożona na członka. Jest to więc jedna z najlepszych metod antykoncepcji. Może zdecydować się na nią każdy, a to ze względu na to, że dostępne są rodzaje naturalne, które polecane są nawet dla osób uczulonych na silikon.

Antykoncepcja na kalendarzyk – czy to skuteczny sposób?

Niektóre pary decydują się na metodę zwaną kalendarzykiem. Ma ona zakładać, że zbliżenia odbywać się będą poza dniami płodnymi, kiedy ryzyko zajścia w ciążę jest największe. Jednak warto wiedzieć, że cykle menstruacyjne kobiety nie zawsze są regularne, a na ich długość i przebieg wpływ ma wiele czynników. Przez to dojść może do przesunięcia się dni płodnych, co zwiększa ryzyko zajścia w ciążę. Dodatkowo warto zaznaczyć, że plemniki mężczyzny są w stanie przetrwać w organizmie kobiety nawet siedem dni. Tak więc mogą dotrwać do dni płodnych.

Wkładki domaciczne i spirale – czy warto zdecydować się na ich założenie?

Kolejnym sposobem na skuteczne zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą to wkładka lub spirala domaciczna. Można ją założyć u ginekologa. Warto wiedzieć, że jest to kosztowny zabieg, jednak zazwyczaj wkładka lub spirala mogą utrzymywać się przez rok, a nawet pięć lat.

Jest wiele metod antykoncepcji, dzięki którym można poczuć się bezpiecznie i pewnie podczas seksu. Jednak naturalna metoda jaką jest uprawienie seksu zgodnie z kalendarzykiem menstruacyjnym z pewnością do nich nie należy.

Dodaj komentarz