środa, 12 czerwca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Uroda i dieta > Czemu służy medycyna estetyczna?

Czemu służy medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna i coraz bardziej dostępna. Zabiegi nie są już tak drogie jak kiedyś, poza tym ciągle się ona rozwija i udoskonala metody poprawy naszego wyglądu.

Medycyna estetyczna w Polsce

W polskim systemie edukacji nie ma obecnie specjalizacji po nazwą medycyna estetyczna. Jej zabiegi przeprowadzać może natomiast tylko lekarz z prawem wykonywania zawodu, który sam dokształcał się w tym kierunku. Na przykład na podyplomowym studiach dla lekarzy właśnie z zakresu medycyny estetycznej. Poza tym szkolenia w tym zakresie prowadzą również producenci lub dystrybutorzy urządzeń i preparatów stosowanych w czasie zabiegów.

Dla kogo odpowiednie będą zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna ma przede wszystkim zwiększyć jakość i komfort życia ludzi zdrowych poprzez poprawienie ich wyglądu. Różne są powody wykonywania zabiegów w tej dziedzinie. Dla jednych będzie to chęć zapobieganiu starzeniu się skóry, czemu służyć mają działania stymulujące, prowadzące do jej regeneracji i zapobiegające pojawianiu się oznak starzenia. Inną grupę stanowi tak zwany botoks czyli wypełnianie tkankowe. Stosuje się to, gdy już takie oznaki się pojawiły. Gdy potrzebne są korekty w grę wchodzić mogą również różnego typu modyfikatory wzrostu tkanek i nawet przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej czy też płytek krwi.

Medycyna estetyczna to cały szereg zabiegów związanych z różnymi przypadłościami i miejscami na ciele. To między innymi: modelowanie ust, wypełnianie zmarszczek i bruzd, ujędrnianie i odmładzanie skóry, likwidacja przebarwień, usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej, cellulitu i rozstępów oraz niwelowanie blizn po trądzikowych i pooperacyjnych, poprawianie kształtu twarzy, zmniejszanie cieni pod oczami, eliminowanie znamion i brodawek, powiększanie biustu.

Jedną z najbardziej popularnych metod stosowanych w medycynie estetycznej jest tak zwany botoks. To neurotoksyna, która niewielkich dawkach nie jest niebezpieczna dla zdrowia, a prawidłowo wykonany zabieg nie prowadzi do pojawienia się działań niepożądanych.

Botulinę wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły do mięśnia, który wywołuje niechciany wyraz twarzy lub zmarszczkę. Iniekcja ta trwa tylko od 10 do 15 minut i nie trzeba stosować znieczulenia.

Botoks uznawany jest za bardzo nowoczesną metodę. Za jej pomocą niweluje się najczęściej kurze łapki lub zmarszczki czoła. Sprawdza się on również, gdy chodzi o zmarszczki mięśnia szerokiego szyi oraz zmarszczki środkowej części twarzy.

Inna metodą stosowaną w medycynie estetycznej jest lipofilling. Polega on na wypełnianiu i modelowaniu, liftingu, nawilżenia i rewitalizacji skóry twarzy oraz całego ciała przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej. Tłuszcz używany do tej metody pozyskiwany jest z okolicy brzucha lub ud i lipofilling może być stosowany do: odmładzania twarzy, szyi, dekoltu, modelowania policzków, powiększania ust, modelowania i powiększania biustu lub ich rekonstrukcji po mastektomii, poprawieniu wyglądu pośladków likwidacji blizn i wielu innych.

Powiększanie biustu można także wykonać wykorzystując do tego celu implanty. Zabieg ten jest również w pełni bezpieczny i przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Trwa około godziny. Aby implanty nie były widoczne wprowadza się je pod gruczoł mlekowy lub pod mięsień piersiowy. Robi się to przez małe nacięcie nie większe niż 4 centymetry wykonywane w fałdzie podpiersiowym. Zabieg kończy założeniem elastycznego biustonosza, którego zadaniem je utrwalenie implantów w pozycji, w jakiej zostały ułożone. Okres przebywania w klinice po tym zabiegu nie przekracza zwykle jednej doby.

Medycyna estetyczna na https://dream-med.pl/

Dodaj komentarz