niedziela, 21 lipca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Hantle, kettlebell, sztangi – niezbędne sprzęty w twojej domowej siłowni!

Hantle, kettlebell, sztangi – niezbędne sprzęty w twojej domowej siłowni!

dobre efekty

Myślisz o stworzeniu swoje własnej domowej siłowni? To świetne rozwiązanie, do którego z entuzjazmem podchodzi coraz więcej osób, jednak zniechęca ich konieczność zakupu sprzętu. Nie trzeba jednak czynić ogromnych inwestycji i posiadać dużych pomieszczeń, aby możliwe było jej zorganizowanie w domu. Wystarczą sztangi, hantle i kettlebell, aby móc wykonywać efektywne treningi. Dlaczego warto postawić na te sprzęty w swojej domowej siłowni? Podpowiadamy.   

Kettlebell – niezbędny w każdej siłowni

Kettlebell to przyrząd, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie szybkich i bardzo dobrych efektów. Wyglądem przypomina kulę wraz z wygodnym uchwytem. Ze względu na specyficzną budowę hantli umożliwiają one trening praktycznie całego ciała. Wymuszają ciągłe utrzymywanie równowagi i angażowanie wszystkich partii mięśniowych, dzięki temu rozwijają koordynację i siłę. Treningi z kettlebell są chętnie wykonywane nie tylko przez Panie, ale również Panów. Wszystko przez wzgląd na wymierne efekty i zmuszanie do pracy różnorodnych grup mięśni. Takie ćwiczenia nie prowadzą do ich nadmiernej rozbudowy, a jedynie uaktywniają i wysmuklają mięśnie nóg, pośladków oraz ramion. Trening z wykorzystaniem tego przyrządu pozwala na zniwelowanie dolegliwości bólowych pleców oraz utrzymanie prawidłowej postawy, dzięki temu możliwe jest osiągnięcie efektu smukłego ciała, przy jednoczesnym odciążeniu kręgosłupa. Dodatkowo możliwe jest szybsze odchudzanie, szczególnie w sytuacji, gdy treningi te idą w parze ze zbilansowaną dietą.

Hantle – sprzęt dużych możliwości

Hantle, czyli ciężarki do ćwiczeń są sprzętem o ogromnych możliwościach. Świetnie spisują się w ćwiczeniach, nie tylko na siłowni, ale również w domu. Dzięki nim możliwe jest wzmocnienie górnych partii ciała oraz ich wysmuklenie. Waga ciężarków powinna być właściwie dobrana do możliwości osoby ćwiczącej. Najlepiej sprawdzić je poprzez wykonanie ćwiczenia z ich udziałem w kilku powtórzeniach. Kiedy hantla jest lekka, a ćwiczenie proste należy wybrać tę o większej wadze. Hantle wykorzystywane są do ćwiczeń rąk i ramion, pleców, mięśni grzbietu, a także w modelowaniu sylwetki. Dodatkowo świetnie spisują się w rzeźbieniu i wzmacnianiu mięśni klatki piersiowej. Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń świetnie modeluje i wysmukla biust, nogi oraz mięśnie brzucha. Hantle wykorzystywane są nie tylko w ćwiczeniach fitness, ale również tych rehabilitacyjnych, np. w celu korekcji wad postawy.

Sztanga – element obowiązkowy każdej domowej siłowni

Marząc o swojej domowej siłowni, warto kupić sztangę, dzięki której możliwe jest wykonywanie efektywnych treningów. To obowiązkowy element każdej domowej siłowni. W sprzedaży dostępna jest sztanga prosta i sztanga łamana. Pierwsza z nich jest tradycyjnym rodzajem sztangi spotykanym często na siłowniach, za jej pomocą możliwe jest ćwiczenie różnorodnych partii mięśni. Druga sztanga, czyli łamana pozwala na rozbudowę bicepsów i tricepsów. Ćwiczenia ze sztangą umożliwiają wzmocnienie mięśni, ich rozbudowę oraz zwiększenie siły, wytrzymałości i kondycji organizmu. Dzięki tym treningom możliwe jest ujędrnienie całego ciała, a w szczególności brzucha, pośladków i ud. Dodatkowo sztanga jest sprzętem, który pomoże w szybkim spalaniu kalorii, a tym samym utracie zbędnych kilogramów.

Jakie są korzyści z własnej domowej siłowni?

Posiadanie domowej siłowni pozwala na uzyskanie ogromnej niezależności. Nie musimy spieszyć się, aby zdążyć skorzystać z jej usług, a ćwiczenia bez względu na pogodę można wykonywać w domu. Dodatkowo nie ma konieczności dojeżdżania, a tym samym straty czasu na drogę konieczną do pokonania. Pomimo iż domowa siłownia wymaga inwestycji, wszystkie pieniądze na zakup sprzętu bardzo szybko się zwrócą, ze względu na brak konieczności zakupu karnetów. Wykonując treningi w domu, możemy maksymalnie skupić się na prawidłowości ich wykonania, dodatkowo towarzyszyć nam może ulubiona muzyka, która nastraja pozytywnie i mobilizuje do działania.

Dodaj komentarz