niedziela, 19 maja, 2024
Strona domowa > Aktualności > Sprawdzone sposoby na bolesną miesiączkę

Sprawdzone sposoby na bolesną miesiączkę

Przebieg miesiączki nie należy do najprzyjemniejszych uczuć w życiu żadnej kobiety. Bardzo często występowanie miesiączki łączy się z silnym bólem podbrzusza. Przyczyną tak zwanego pierwotnego bólu miesiączkowego, który występuje najczęściej u młodych dziewcząt i kobiet mniej więcej do 30 roku życia, są silne skurcze macicy. Jak skutecznie poradzić sobie z bólem menstruacyjnym? Proponujemy kilka sprawdzonych sposobów.

Jakie są sposoby na bolesną miesiączkę?

Pierwszym sposobem są tabletki przeciwbólowe oraz rozkurczowe. Od lat dostępne są środki, których skład przeznaczony jest do niwelowania bóli miesiączkowych. Najczęściej takie zadanie spełniają tabletki rozkurczowe, które mają usunąć przyczynę bólu – czyli silne skurcze macicy. Tabletki przeciwbólowe jedynie maskują ból, rozkurczowe rzeczywiście usuwają przyczynę. Kolejny sprawdzony sposób to produkty ziołowe, w tym również dostępne na rynku suplementy diety. Jednym z najczęściej stosowanych ziół jest rumianek, który wykazuje silne właściwości anty rozkurczowe. Z suplementów diety, które pomagają w okresie menstruacji można wymienić takie, które zawierają cynk, magnez oraz witaminę B6.

Sprawdzonym, całkowicie naturalnym sposobem na zmniejszenie bólu miesiączkowego jest wykorzystanie zalet gorącej kąpieli lub termoforu. Ciepło uśmierza ból, ale może być także przyczyną większych krwawień – zwłaszcza jeśli chodzi o gorące kąpiele. Niektóre kobiety podkreślają również zalety medycyny niekonwencjonalnej – np. jogi i medytacji w poradzeniu sobie z bólami menstruacyjnymi. Innym sposobem, który jest przydatny zwłaszcza w ważnych chwilach życiowych jest przesunięcie miesiączki. Jest to możliwe dzięki przepisywanych przez lekarza pigułkom hormonalnym.

One thought on “Sprawdzone sposoby na bolesną miesiączkę

Dodaj komentarz