piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona domowa > Aktualności > Kobieca seksualność od podszewki

Kobieca seksualność od podszewki

Jaka jest seksualność polskich kobiet? Subtelna, tradycyjna, a może dzika i nieokiełznana? Z całą pewnością każda po trochu.

Kobieca seksualność nie daje się łatwo zaszufladkować. Choć powszechnie panuje przekonanie, że kobiety w Polsce nie należą do wyjątkowo zaprzyjaźnionych ze swoją seksualnością, to dotyczy ono głównie starszych pokoleń. Wśród młodych kobiet coraz śmielej, choć jeszcze nie z wielkim hukiem, wyłania się obraz kobiety, która wie czego oczekuje i zna swoje pragnienia. Sam orgazm przestaje być celem współżycia seksualnego kobiet, a badania wskazują na to, że satysfakcję psychiczną i fizyczną przynosi również sam kontakt seksualny, pod warunkiem, że seks stanowi połączenie z partnerem na głębszej płaszczyźnie niż tylko fizycznym zaspokojeniu potrzeb.

Międzynarodowe Towarzystwo Badań nad Seksualnością Kobiet od lat prowadzi badania, które mają przedstawić rzeczywisty obraz kobiecej seksualności na tle podziału geograficznego i wiekowego. Z prowadzonych przed Towarzystwo badań możemy się dowiedzieć np., że złożoność kobiecej seksualności jest tak inna od męskiej, że różni je właściwie wszystko co istotne. Z badań dowiemy się między innymi, że kobiece podniecenie odbywa się na dwóch płaszczyznach (fizycznej i psychicznej), ale nie zawsze płaszczyzny te ze sobą współgrają. Inną ciekawą informacją jest fakt, iż szacuje się, że ok. 60% wszystkich kobiet ma mniejsze lub większe problemy z odczuwaniem pożądania, a blisko 30% wykazuje się problemami z podnieceniem seksualnym. Wg badań i szacunków mniej więcej 1/4 polskich kobiet skarży się na chwilowy lub stały zanik pożądania.

2 thoughts on “Kobieca seksualność od podszewki

Dodaj komentarz