środa, 12 czerwca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Jak dbać o soczewki kontaktowe w podróży?

Jak dbać o soczewki kontaktowe w podróży?

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to dla wielu z nas bardzo wygodna alternatywa dla okularów korekcyjnych na czas podróży, kiedy zależy nam na pełnej swobodzie ruchów i ostrości widzenia. Noszenie soczewek wymaga jednak ścisłego przestrzegania podstawowych zasad higieny, których zaniechanie może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Zatem jak odpowiednio zadbać o swoje szkła kontaktowe na wyjazdach? Oto kilka cennych wskazówek.

Soczewki w podróży i ich czyszczenie

Prawidłowa pielęgnacja szkieł kontaktowych to klucz nie tylko do zachowania pełnego komfortu użytkowania, ale przede wszystkim zapobiegania infekcjom czy stanom zapalnym w okolicy oczu. Należy o tym stale pamiętać, również podczas urlopu czy wyjazdów służbowych. Soczewki kontaktowe, zwłaszcza te dwutygodniowe czy miesięczne, powinny podlegać regularnym zabiegom dezynfekcji, do czego niezbędne okazują się dedykowane preparaty i akcesoria podróżne.

Płyny i akcesoria do szkieł kontaktowych w podróży

Planując zawartość swojej walizki podróżnej należy pamiętać o podręcznym zestawie do pielęgnacji soczewek kontaktowych, który wbrew pozorom nie zajmuje wiele miejsca. Co powinno się w nim znaleźć? Pierwszym i najważniejszym elementem wyposażenia okazuje się płyn do czyszczenia soczewek, najlepiej wielofunkcyjny, który kompleksowo zadba o stan naszych szkieł. Preparaty wielofunkcyjne nie tylko je czyszczą, ale i pielęgnują, dezynfekują czy nawilżają. Z myślą o podróży warto zaopatrzyć się w mniejsze opakowanie, które nie tylko zaoszczędzi miejsce w bagażu, ale też spełni normy bezpieczeństwa w transporcie lotniczym.

W czym przechowywać „kontakty” podczas wyjazdu? Tutaj świetnie sprawdzą się wygodne etui na pojemnik z soczewkami. Zestawy dostępne na sklepach najczęściej wyposażone są również w lusterka oraz pęsety, dzięki którym zakładanie i ściąganie soczewek kontaktowych możliwe jest nawet w mało korzystnych warunkach. Etui na soczewki zmieści się w każdej torebce czy plecaku, dlatego będzie wielkim udogodnieniem dla osób, które szkła noszą wymienne z okularami.

Szkła kontaktowe w podróży – miesięczne czy jednodniowe?

Wśród osób, które noszą szkła kontaktowe codziennie i nie wyobrażają sobie „przesiadki” na okulary korekcyjne, największym zainteresowaniem cieszą się soczewki miesięczne. Z ekonomicznego punktu widzenia to właśnie one okazują się najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku optycznym znajdziemy inne rodzaje soczewek, które na potrzeby wyjazdu mogą okazać się prawdziwym udogodnieniem.

Podróżnym szczególnie polecane są soczewki jednodniowe, które w porównaniu do szkieł przystosowanych do okresowego trybu wymiany są niezwykle proste w utrzymaniu. Po całym dniu noszenia wystarczy je wyrzucić, a rano założyć nową parę. Nie trzeba przejmować się ich czyszczeniem czy odpowiednim przechowywaniem, co w czasie wyjazdów bardzo ułatwia życie. Jednym z najpopularniejszych modeli jednorazowych szkieł kontaktowych są Dailies Total 1 marki Alcon, które zawierają 30 szt. soczewek sferycznych (do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności) w bardzo przystępnej cenie. Przed ich zakupem należy skonsultować się z okulistą w celu dopasowania odpowiednich parametrów (mocy, krzywizny, średnicy).

Odwiedź stronę sklepu Twoje Soczewki, w ofercie którego znajdziesz różnorodne soczewki kontaktowe, każdy rodzaj płynu do ich pielęgnacji i akcesoria soczewkowe, a także bogatą ofertę okularów i na pewno wybierzesz produkty idealne dla Ciebie. Zapraszamy!

Dodaj komentarz