środa, 12 czerwca, 2024
Strona domowa > Slider > Menopauza w życiu kobiety

Menopauza w życiu kobiety

Menopauza jest jednym z najtrudniejszych momentów w życiu każdej kobiety. Choć jest to proces całkowicie naturalny, poradzenie sobie z nim nie jest łatwe dla żadnej z kobiet, choć nie wszystkie przechodzą przez ten czas z takim samym nasileniem dolegliwości.

Menopauza w życiu kobiety

Menopauza przebiega najczęściej podobnie u każdej z Pań. Podstawowe dolegliwości, z którymi muszą się One zmagać to uderzenie gorąca i zimna, zmniejszone libido, suchość pochwy, nerwowość i wybuchowość, a także wahania nastrojów. Jak więc widać większość dolegliwości jest bezpośrednio związana ze zmieniającą się liczbą hormonów w organizmie kobiety. Ze względu na połączenie dolegliwości cielesnych i psychicznych, konieczna jest dbałość zarówno o jedną, jak i o drugą płaszczyznę.

Okres menopauzy jest bezpośrednio związany ze zmniejszaniem, aż do samego zaprzestania produkcji kobiecych hormonów – czyli estrogenów. Pozornie niewielkiego znaczenie proces wywołuje w organizmie wiele różnych procesów, które do najprzyjemniejszych nie należą. Produkcja estrogenów w organizmie odpowiedzialna jest za wiele różnych procesów – to właśnie dlatego po zakończeniu ich produkcji kobieta zaczyna odczuwać sporo niezbyt przyjemnych dolegliwości o różnym stopniu nasilenia. Okres trwania menopauzy nie jest ściśle określony, bowiem w niektórych przypadkach może trwać do 65 roku życia – a więc mniej więcej 20 lat! Zdarzają się również przypadki kobiet, które w procesie tak zwanego „przekwitu”, nie odczuwały większych zauważalnych dolegliwości związanych z menopauzą. Choć nie ma lekarstwa, które byłoby w stanie całkowicie usunąć dolegliwości związanych z menopauzą, ne rynku dostępnych jest wiele środków, które są w stanie łagodzić lub niwelować poszczególne objawy.

2 thoughts on “Menopauza w życiu kobiety

Dodaj komentarz