niedziela, 3 marca, 2024
Strona domowa > Aktualności > U lekarza > Zabiegi ortopedyczne – jak należy się do nich przygotować?

Zabiegi ortopedyczne – jak należy się do nich przygotować?

ortopedyczne zabiegi

Zabiegi ortopedyczne bywają niezbędne, gdy kończyny lub różne odcinki kręgosłupa pacjenta ulegają uszkodzeniu. Po interwencji chirurgicznej nieodzowne jest często korzystanie ze specjalistycznego sprzętu ortopedycznego. Które elementy i akcesoria są pomocne?

Zabiegi ortopedyczne – jakie akcesoria mogą przydać się tuż po ich wykonaniu?

Zabiegi ortopedyczne w Śląskim bywają nieodzowne po trudnych i skomplikowanych złamaniach, urazach czy wypadkach drogowych. Często mogą być też następstwem uprawiania sportów zimowych na stoku czy też sportów wodnych. Sklepy medyczne oferują wiele produktów, takich jak wózki inwalidzkie, kule, chodziki i balkoniki, które pomagają w poruszaniu się. Wózki inwalidzkie są zaprojektowane tak, by ułatwić poruszanie się osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, natomiast balkoniki mogą być używane do pomocy osobom mającym problemy z utrzymaniem równowagi. Kule i chodziki stanowią dodatkowe wsparcie dla osób mających problemy z poruszaniem się. Sklepy medyczne oferują także wiele innych produktów, takich jak aparaty ortopedyczne, pończochy uciskowe i buty ortopedyczne.

Gastrolog – kiedy warto udać się do tego specjalisty?

Gastrolog w Myszkowie jest specjalistą, do którego zdecydowanie warto się udać, gdy pojawią się niepokojące symptomy. Gazy i wzdęcia, odbijanie się, bóle brzucha i wątroby, biegunki i zaparcia – to najczęściej pojawiające się dolegliwości, z jakimi pacjenci zwracają się do gastrologa. Pierwszym elementem leczenia jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu. Drugim może być badanie ręczne czy bardziej profesjonalne – gastroskopia. Problemy gastryczne są wyjątkowo uciążliwe i mocno przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Czasami mogą być objawem bardzo groźnych, zagrażających życiu chorób, w tym nowotworu jelita grubego. Wizyta u specjalisty pozwala szybko wykryć symptomy i rozpocząć jak najszybciej leczenie. Wówczas szanse na wyleczenie nawet najcięższych chorób drastycznie rosną.

Dodaj komentarz