niedziela, 21 lipca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Grzybica skóry głowy – na czym polega leczenie?

Grzybica skóry głowy – na czym polega leczenie?

skora glowy

Grzybica skóry głowy, znana też jako tinea capitis, to grzybicze zakażenie skóry, spowodowane działaniem grzybów lub patogenów. Często występuje na skórze głowy dzieci, ale też nie omija dorosłych. Wśród symptomów znajduje się wypadanie włosów, świąd i zaczerwienienie. Na czym polega leczenie tego schorzenia?

Grzybica skóry głowy – leczenie 

Grzybica skóry głowy – leczenie w Katowicach pozwala zażegnać problemy skórne oraz zadbać o należyty stan włosów. W leczeniu grzybicy skóry głowy wykorzystuje się różne leki przeciwgrzybicze. Mogą być to kremy, tabletki doustne czy maści. Dermatolog po konsultacji z pacjentem na pewno przepisze odpowiednie środki. Często na co dzień pacjent będzie musiał stosować specjalne szampony i płukanki. Profilaktyka jest najważniejsza również w przypadku tej choroby. Grzybicą skóry głowy można się zarazić od innych domowników czy znajomych poprzez korzystanie z ich przyborów kosmetycznych. 

 

Klinika Trychologii – odpowiednie miejsce do leczenia łysienia i problemów ze skórą głowy

Klinika Trychologii to odpowiednie miejsce dla osób zmagających się z łysieniem oraz różnego rodzaju problemami natury dermatologicznej. Trycholog to lekarz specjalista, koncentrujący się na strukturze i wyrastaniu włosów oraz skórze głowy. W ich kompetencjach leży identyfikacja różnego typu problemów, w tym zaczerwienienia, łysienia, wypadania, łamliwości włosów, łupieżu czy problemów grzybiczych. Lekarz może zalecić odpowiednie leczenie tych problemów lub innego rodzaju środki zaradcze, takie jak: odpowiednia dieta czy nawyki higieniczne. Wypadanie włosów może mieć różną naturę, dlatego indywidualne podejście do problemu jest kluczowe. Choroby skórne mogą także przyczyniać się do następstw w postaci łysienia. Nie można zatem bagatelizować ich wpływu. Generalnie wszyscy pacjenci, którzy mają problemy natury dermatologicznej w obrębie skóry głowy lub obawiają się łysienia czy grzybicy powinni skonsultować swój przypadek z trychologiem. 

Dodaj komentarz