środa, 12 czerwca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Artykuły przeciwodleżynowe – jaka jest ich funkcja?

Artykuły przeciwodleżynowe – jaka jest ich funkcja?

przeciwodlezynowe artykuly

Opieka nad chorymi osobami wymaga odpowiednich umiejętności. Zastosowanie odpowiednich sprzętów i akcesoriów może dodatkowo zwiększyć ich komfort. Jakie produkty są dostępne w sprzedaży?

Jakie produkty stosuje się w profilaktyce i leczeniu odleżyn?

Opieka nad bliską osobą, która poważnie zachoruje i zostanie unieruchomiona na długi czas, wymaga nauki odpowiednich technik. Jednym z ważniejszych aspektów jest właściwa pielęgnacja chorego, które uniemożliwi występowanie odleżyn. Wsparciem działań opiekuna może być zastosowanie specjalistycznych produktów. Artykuły przeciwodleżynowe w Kędzierzynie-Koźlu i innych miastach są łatwo dostępne w wielu aptekach i profesjonalnych sklepach ze sprzętem i akcesoriami medycznymi. Zaliczają się do nich specjalne materace, które zapewniają regularną zmianę ciśnienia wewnątrz, a co za tym idzie zróżnicowanie nacisku ciała na podłoże. Dla osób, które mogą przebywać w pozycji siedzącej lub muszą poruszać się na wózku, sprawdza się także poduszki działające na tej samej zasadzie. Warto również zapewnić odpowiednią pielęgnację i higienę ciała. 

Czym są odleżyny i dlaczego są niebezpieczne?

Odleżyny najczęściej występują u osób chorych, które przez długi czas muszą pozostawać bez ruchu. Tworzą się w wyniku długotrwałego kontaktu części ciała z podłożem, przez co występuje mocny ucisk i zaburzony jest przepływ krwi mogący powodować obumieranie tkanek. W efekcie tworzy się ognisko martwicy, które może przyczyniać się do rozwoju bakterii i stanów zapalnych, niebezpiecznych dla zdrowia chorego. Ważne jest częste zmienianie pozycji oraz masaże usprawniające krążenie. Należy również zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Specjaliści prowadzący sklep medyczny w Kędzierzynie-Koźlu oraz innych miejscowościach pomogą w wyborze produktów, które pozwolą zapobiegać występowaniu odleżyn. Warto skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, jak również próbować nowych technik, żeby ograniczyć cierpienia chorej osoby. 

Dodaj komentarz