środa, 12 czerwca, 2024
Strona domowa > Strona główna > Wiosenne porządki jamy ustnej – darmowa fluoryzacja

Wiosenne porządki jamy ustnej – darmowa fluoryzacja

Przez cały maj 2015 r. w wybranych warszawskich klinikach dentystycznych, w ramach kampanii „Lekcja stomatologii”, będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów fluoryzacji. Ich systematyczne wykonywanie wzmacnia szkliwo i zabezpiecza zęby przed możliwym atakiem próchnicy. 

Fluoryzacja, inaczej lakierowanie, jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów profilaktycznych wykorzystywanych w stomatologii. Polega ona na uzupełnieniu fluorku wapnia znajdującego się
w szkliwie, które pokrywa zęba od zewnątrz, stanowiąc ochronę przed urazami i ograniczając wchłanianie bakterii. Zły stan szkliwa może być przyczyną chorób uzębienia i przyzębia, dlatego ważna jest jego regularna odbudowa. Ponadto fluoryzacja likwiduje nadwrażliwość zębów przy spożywaniu ciepłych i zimnych potraw.

Zabiegowi warto poddawać się dwa razy w ciągu roku – tak jak odbywało się to kiedyś w szkołach. Fluoryzację rekomenduje się szczególnie dzieciom do 14. roku życia, kiedy zęby są w stanie wzrostu, ale również dorosłym. Ubytki w zębach nie są przeciwskazaniem do fluoryzacji, jednak należy wiedzieć, że nie jest ona sposobem na ich wyleczenie – powiedział lek. dent. Przemysław Uliasz, ekspert kampanii „Lekcja stomatologii”.

W celu skorzystania z fluoryzacji należy umówić się telefonicznie w dowolnej z warszawskich klinik Prima-Dent:

  • Prima-Dent, ul. Grójecka 77, tel.: 22 822 28 89
  • Prima-Dent ul. Króżańska 20,tel.: 22 849 99 92, tel.: 22 849 53 67
  • Prima-Dent ul. Targowa 33a, tel.: 22 618 93 60, tel.: 22 618 95 60
  • Prima-Dent ul. Targowa 67/2, tel.: 22 619 76 16, tel.: 22 618 31 30

1109104_65329151

Aby zabieg był skuteczny zęby powinny zostać wcześniej oczyszczone. Substancjami wykorzystywanymi do fluoryzacji w gabinetach dentystycznych są lakiery i żele. Warstwa nałożona
na zęby jest bezbarwna, niewidoczna i żadnym stopniu nieodczuwalna. Duża dawka fluoru zaaplikowana na powierzchnie zęba nie jest szkodliwa ponieważ uwalniany jest on stopniowo.
Po zabiegu fluoryzacji przez dwie godziny należy powstrzymać się od jedzenia i spożywania napojów.

„Lekcja stomatologii” to inicjatywa Fundacji „Nadzieja dla Zdrowia” oraz NZOZ Prima-Dent w Warszawie, której celem jest pozytywne wpłynięcie na świadomość, a docelowo na stan i przyszłość uzębienia Polaków oraz wyeliminowanie stresu stomatologicznego. W ramach kampanii organizowane są między innymi lekcje edukacyjne dla przedszkoli, szkół, uniwersytetów trzeciego wieku oraz przedsiębiorstw, w czasie których uczestnicy zapoznawani są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej oraz redukcji stresu stomatologicznego. Kampania została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Pracodawców RP, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Mokotów, Burmistrza Dzielnicy Praga Północ, Wydziału Lekarsko – Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii oraz patronatami medialnymi Stomatologii Współczesnej, infoDENT24.pl, Nowej Stomatologii, Dental Radia, Art of Dentistry oraz Asystentki i Higienistki Stomatologicznej. Akcja promocji zdrowia jamy ustnej u dzieci i młodzieży pod hasłem „Lekcja stomatologii” prowadzona jest od 1999 roku. Do tej pory wzięło w niej udział już ponad 30 tysięcy uczniów.

One thought on “Wiosenne porządki jamy ustnej – darmowa fluoryzacja

Dodaj komentarz