piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona domowa > Aktualności > U lekarza > Transport chorych – kiedy jest potrzebny?

Transport chorych – kiedy jest potrzebny?

transport medyczny

Zdarzają się sytuacje, w których istnieje konieczność przetransportowania chorego z placówki medycznej lub na odwrót. Wówczas warto skorzystać z usługi transportu chorych. W jakich sytuacjach najczęściej korzysta się z takiej opcji przewożenia chorych?

Czy jest transport chorych?

Osoby, które ze względu na stan zdrowia, nie mogą skorzystać z transportu publicznego, by dostać się do lekarza, mogą skorzystać z transportu chorych. To specjalistyczna usługa, która polega na przewiezieniu pacjenta do placówki medycznej specjalistycznym samochodem. Karetki pogotowia służą do transportu osób z zagrożeniem zdrowia i życia. Chcąc dostać się do placówki medycznej w celu zrobienia badań, diagnostyki czy planowanych zabiegów chirurgicznych, warto skorzystać z usługi transport chorych w Łodzi.

Jest to usługa, która polega na przetransportowaniu pacjenta samochodem sanitarnym, z możliwością opieki medycznej. Należy pamiętać, że nie jest to usługa pogotowia ratunkowego, które wzywa się w warunkach zagrożenia zdrowia bądź życia.

Co obejmuje transport chorych?

Transport chorych to usługa, świadczona między innymi przez firmę Ambro-Med, obejmuje przede wszystkim transport pacjentów z domu do placówek medycznych i na odwrót. Podczas transportu, wykwalifikowani pracownicy, towarzyszą pacjentowi i pomagają mu w trakcie drogi ze szpitala do domu i na odwrót. Są sytuacje, które wymagają przewiezienie pacjenta specjalistycznym samochodem. Firmy, które zajmują się transportem chorych, realizują zalecenia lekarzy, szpitali, przychodni, a także chorych, którzy nie mają możliwości bezpiecznie dotrzeć do placówki medycznej.

Firma zajmująca się transportem chorych powinna posiadać samochody spełniające wszelkie normy związane z transportem chorych. Niekiedy wystarczy wygodne auto osobowe lub bus, jeśli osoba nie wymaga transportu w pozycji lezącej. Jeśli jednak niezbędny jest transport w pozycji leżącej, wówczas transport musi być zrealizowany za pomocą ambulansu, w którym znajdą się odpowiednie nosze i możliwość zabezpieczenia pacjenta.

Dodaj komentarz