niedziela, 21 lipca, 2024
Strona domowa > Choroby > Suche powietrze w domu – jak sobie z nim radzić?

Suche powietrze w domu – jak sobie z nim radzić?

choroba

Napady duszącego kaszlu, sucha śluzówka, pękająca wrażliwa skóra, czy nawet trudności z oddychaniem. Wszystko to może mieć swoją przyczynę w suchym powietrzu, występującym w pomieszczeniach w domu, mieszkaniu czy biurze. Jak skutecznie walczyć z sytuacją powietrzem i dlaczego oczyszczacze powietrza można określić mianem urządzeń 3w1?

Suche powietrze kiedy mamy z nim do czynienia?

Najlepszą temperaturą powietrza panującą w danym pomieszczeniu jest taka między 20-22 stopnie, natomiast wilgotność powinna wahać się między 40% a 60%. Wystarczyć najprostszy termometr z funkcją mierzenie wilgotności, żeby przekonać się jak sytuacja wygląda akurat w naszych domach. W dużej mierze mamy problemem ze zbyt suchym powietrzem w sezonie grzewczym kiedy dodatkowo osusza go działające stale ogrzewanie. Kiedy wilgotność spada poniżej 40% wówczas już mamy do czynienia ze zbyt suchym powietrzem, które w sposób negatywny oddziałuje na funkcjonowanie naszego organizmu.

Jak zbyt suche powietrze wpływa na organizm człowieka?

Kiedy wilgotność spada poniżej 40 % możemy spodziewać się duszności, napadów suchego kaszlu, a także suchości błony śluzowej, czy samej skóry, która jest wówczas znacznie bardziej narażona na uszkodzenia. Częste oddychanie suchym powietrzem, zwłaszcza w nocy może również wpływać no obniżanie odporności i tym samym większe narażenie na różnego rodzaju infekcje.

Jak zatem widać występowanie suchego powietrze w pomieszczeniach, w których spędzamy sporo własnego czasu jest szkodliwe dla naszego organizmu.

Oczyszczacze i nawilżacze Sharp- czyli jak skutecznie nawilżyć powietrze w domu, mieszkaniu czy biurze

W sezonie jesienno-zimowym, kiedy ogrzewamy budynki, zwiększa się także ilość zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, wszystko to za sprawą smogu. Dlatego najwygodniejszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem będą urządzenie, które mogą pracować zarówno jako oczyszczacze powietrza jak również skuteczne nawilżacze. Naprzeciw tym wymaganiom wyszedł między innymi japoński producent Sharp, produkując oczyszczacze i nawilżacze Sharp. Tego typu urządzenie to nie tylko skuteczna eliminacja zanieczyszczeń w tym tych pochodzących ze smogu ale również jonizacji, dzięki której osiada się mniej kurzu na meblach, a także nawilżenie, przez co wyeliminujemy problem ze zbyt suchym powietrzem. Oczyszczacze powietrza, które pracują wieloetapowo mają udowodnioną skuteczność a profesjonalne urządzenia z funkcją nawilżania na tyle duże pojemniki na wodę, dzięki czemu nie ma potrzeby ich ciągłego napełniania, aby zapewnić odpowiednie nawilżenie. Oczyszczacze i nawilżacze Sharp charakteryzuje jeszcze jedna cecha a mianowicie ich cicha praca, dzięki czemu możemy z nich korzystać także w nocy podczas snu, filtrując, jonizując i nawilżając powietrze w sypialni czy pokoju dziecka.

Podsumowanie

Jeśli we własnym mieszkaniu, domu, czy też biurze borykamy się z problemem suchego powietrza, warto postawić na najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązania, takim są oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz