niedziela, 19 maja, 2024
Strona domowa > Aktualności > Sprzęt rehabilitacyjny – kupować czy wynająć?

Sprzęt rehabilitacyjny – kupować czy wynająć?

Kupowanie czy wynajem sprzętu rehabilitacyjnego

Sprzęt rehabilitacyjny potrzebny jest seniorom, a ponadto osobom stale, bądź też czasowo niepełnosprawnym. Konieczny jest też pacjentom, którzy doznali urazu, albo zostali poddani zabiegowi ortopedycznemu. O ile niektórym z nich będzie on musiał towarzyszyć już na stałe, o tyle wielu po prostu będzie musiało mieć go tylko na określony czas. W takiej sytuacji pojawia się możliwość wynajęcia. Czy jest to opłacalne?

To czy zdecydujemy się na wynajem czy też na zakup zależy od kilku czynników. Najważniejszym jest rodzaj schorzenia, a może inaczej mówiąc – niepełnosprawności. Koniecznie należy także przeanalizować to jaki czas będzie potrzebny na terapię. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia finansów, ponieważ nie każdego stać na zakup nowego sprzętu nawet jeśli on będzie musiał stać się codziennym towarzyszem życia. Całe szczęście, można znaleźć sklep medyczny https://www.ortmed.pl/ w którym istnieje zarówno możliwość zakupu sprzętu jak i jego wypożyczenia.

Zobacz także: http://kobietaizdrowie.pl/gdzie-kupic-sprzet-rehabilitacyjny-i-na-co-zwracac-uwage/

Sprzęt rehabilitacyjny na wyłączność

Jeśli nasze schorzenie wymaga rehabilitacji prowadzonej z pomocą ściśle określonego sprzętu dopasowanego do naszych wymagań, które w dużej mierze narzuca także choroba, bądź terapia, wówczas w grę wchodzi zakup danego produktu, który jest dla nas indywidualnie dobrany. Dopasowujemy go zgodnie z zaleceniami specjalisty lekarza, albo fizjoterapeuty. Mowa na przykład o wszelkiego rodzaju wkładkach ortopedycznych tudzież gorsetach czy też kołnierzach. Niekiedy mowa też o większym i znacznie bardziej skomplikowanym sprzęcie. Jeśli wiadomo, że sprzęt jest potrzebny na stałe, albo po prostu na dłuższy okres czasu, to decyzja o zakupie jest jak najbardziej zrozumiała, a wręcz oczywista. No i na dłuższą metę jednak jest o wiele bardziej opłacalna. Dobrej klasy sklep ortopedyczny zapewnia serwis wszelkich zakupionych u niego urządzeń. To bardzo ważne, ponieważ jednak zakup takiego sprzętu nie należy często do najtańszych. Można także starać się o jego dofinansowanie m.in. w ramach dotacji jakie zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia, więc po prostu trzeba się dowiadywać o wszelkich dostępnych możliwościach.

Wypożyczenie sprzętu do rehabilitacji

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, to także bardzo dobra opcja, ale jedynie pod warunkiem, że będziemy mieli pewność iż wypożyczamy go tylko i wyłącznie w dobrej placówce, która jest nam zagwarantować zarówno jego dobrą jakość, jak i korzystne warunki wynajmu. Kiedy wypożyczenie sprzętu się opłaca? Opłaca się, jeśli działamy na tak zwaną krótką metę. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że nie dla każdego pacjenta i absolutnie nie w każdej sytuacji. Można także skorzystać z takiej możliwości, aby po prostu zapoznać się z działaniem danego sprzętu i jego obsługą, sprawdzeniem czy rzeczywiście jest dla nas odpowiedni zanim zdecydujemy się na jego zakup. 

One thought on “Sprzęt rehabilitacyjny – kupować czy wynająć?

Dodaj komentarz