niedziela, 19 maja, 2024
Strona domowa > Aktualności > Czy suplementy na stawy działają?

Czy suplementy na stawy działają?

Czy suplementy na stawy działają?

Stawy to ruchome połączenia kości, które składają się z powierzchni stawowej, torebki stawowej oraz jamy stawowej. Mogą zawierać również więzadła, obrąbek, kaletki, kosmki i fałdki maziowe, łąkotki oraz trzeszczki. To podstawowy element układu ruchu narażony na zużycie eksploatacyjne, a także urazy i kontuzje. Jednym z najprostszych sposobów na regenerację stawów jest zażywanie suplementów diety.

Składniki suplementów diety

Skuteczność suplementów diety uzależniona jest w dużej mierze od ich składu. W sprzedaży najczęściej znaleźć można preparaty zawierające m.in. glukozaminę, chondroitynę, kolagen, kwas hialuronowy, mangan, magnez oraz wapń, które wpływają na wzmocnienie stawów . Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj składników aktywnych, ale również ich ilość. Zbyt mała ilość składników aktywnych dostarczanych do organizmu nie wpłynie w znaczący sposób na poprawę struktury i kondycji uszkodzonych stawów. Spośród suplementów przebadanych klinicznie najbardziej skuteczne okazały się preparaty zawierające w swym składzie kwas hialuronowy oraz siarczan chondroityny.

Każda porcja witamin jest dobra

Spożywanie suplementów diety to najprostszy sposób na uzupełnienie niedoborów występujących w organizmie. Ich przyjmowanie zalecane jest w szczególności sportowcom, osobom wykonującym ciężką pracę fizyczną, a także osobom starszym cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe. W związku z tym, że poszczególne elementy układu ruchu zużywają się latami, po preparaty wspomagające warto sięgać, zanim pojawią się dolegliwości bólowe. Bolące stawy  są zwykle objawem zaawansowanych zmian chorobowych, których pozbycie się wymaga czasu i cierpliwości, a także wsparcia ze strony fizjoterapeutów. Należy pamiętać, że suplementy na stawy nie szkodzą, a każda porcja glukozaminy, kolagenu, a także witaminy C, B6 oraz D3 może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia.

Przetestuj samemu

Żeby sprawdzić skuteczność suplementów diety na stawy, najlepiej przetestować je samemu. Przyjmuje się, że suplementacja wybranymi suplementami powinna trwać około 3 miesięcy. Jest to optymalny czas do tego, by dostrzec zauważalne efekty zażywanych preparatów. W celu maksymalizacji rezultatów zalecane jest podejmowanie umiarkowanej aktywności fizycznej. Ruch pobudza stawy do regeneracji, a dostarczanie w tym czasie do organizmu wraz z suplementami materiały budulcowe przyczyniają się do ich odbudowy i wzmocnienia. Warto pamiętać, że samodzielne testowanie suplementów na stawy to najprostszy sposób na znalezienie idealnego preparatu, którego stosowanie pomoże pozbyć się dolegliwości bólowych.

Dodaj komentarz