środa, 12 czerwca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Przedłużenie recepty przez internet, jakie są zalety recepty online?

Przedłużenie recepty przez internet, jakie są zalety recepty online?

recepta online

Podczas pandemii koronawirusa telemedycyna mocno się rozwinęła i choć obecnie placówki stacjonarne w większości funkcjonują normalnie, to wielu pacjentów wciąż korzysta z przychodni internetowych, ponieważ rozwiązanie to ma wiele zalet. Możliwość otrzymania recepty online bez konieczności umawiania się na wizytę stacjonarną i tracenia czasu na dojazdy to główny powód, dla którego coraz więcej osób decyduje się na przedłużenie recepty przez internet. Jakie są pozostałe zalety tego rozwiązania? Podpowiadamy.

Recepta online a kontynuacja leczenia przewlekłego

Ogromną zaletą recepty online jest możliwość uzyskania przez pacjenta leków, które stosuje na stałe w przebiegu chorób przewlekłych. Wizyta w placówce stacjonarnej często wiąże się z koniecznością wzięcia urlopu i dla wielu pacjentów jest stratą czasu, zwłaszcza jeżeli potrzebują tylko otrzymać receptę na stosowane od dawna leki. Dlatego właśnie tak cenią sobie telemedycynę, w prosty sposób zamawiając przedłużenie recepty.

Recepta online w przychodniach działających przez internet wydawana jest na podstawie wywiadu z pacjentem i czasami analizy jego dokumentacji medycznej. Należy pamiętać, że recepta wystawiona zdalnie, jest legalna i działa tak samo, jak ta wypisana podczas stacjonarnej wizyty. Jednak lekarz, jeżeli nie będzie widział wskazań do przepisania danego preparatu, może odmówić wystawienia e-recepty.

Lekarz online jest dostępny całą dobę

Telemedycyna doceniana jest również przez pacjentów zmagających się z okresowymi infekcjami. Często w sezonie jesienno-zimowym dostępność terminów w placówkach stacjonarnych jest mocno ograniczona, a pacjent musi czekać kilka dni na otrzymanie leczenia. Przychodnie online z kolei zazwyczaj dysponują dużą bazą dostępnych terminów u różnych specjalistów, dzięki czemu konsultacja lekarska podczas której lekarz może wypisać e-receptę, nierzadko odbywa się nawet w ciągu kilku minut od daty rejestracji. Co ważne, recepta online może być wypisana również w weekendy i święta, czyli wtedy kiedy dostęp do placówek medycznych jest ograniczony.

E-recepta jest prosta w obsłudze

Recepta online ma wiele zalet. Jedną z nich jest jej łatwość realizacji. Pacjent otrzymuje czterocyfrowy kod, wysłany na jego numer telefonu, który następnie razem z numerem PESEL podaje farmaceucie w aptece. Nie ma więc możliwości zgubienia lub zniszczenia takiej recepty. Dodatkowo elektroniczną wersję od tradycyjnej różni również czytelność, dlatego e-recepta zapewnia bezpieczeństwo pacjentom.

Dodaj komentarz