środa, 12 czerwca, 2024
Strona domowa > Aktualności > U lekarza > Ginekolog – jak często odwiedzać go profilaktycznie?

Ginekolog – jak często odwiedzać go profilaktycznie?

Wiele kobiet zastanawia się, jak często należy odwiedzać swojego ginekologa, czy raz na rok to odpowiednia ilość badań profilaktycznych? Profilaktyczne wizyty są kluczowe dla zdrowia, ponieważ lepiej zacząć leczenie niż później, dlatego wizyta przynajmniej raz na rok będzie odpowiednia. 

Jak często należy odwiedzać ginekologa?

Jak zostało, napisane powyżej profilaktyczne odwiedziny ginekologa raz na rok w przypadku gdy kobieta nie czuje żadnego bólu w miejscach intymnych, będzie jak najbardziej odpowiednie, ale są i również od tego wyjątki. Głównie zależy to od wieku pacjentki, kobiety poniżej 40 roku życia powinny przynajmniej raz do roku wykonać dodatkowe badania. Mowa tu nie tylko o badaniach podstawowych, ale również o cytologii, morfologii krwi oraz moczu, mammografii (w wieku 35 – 40 lat) oraz profilaktycznego badania USG piersi i narządu rodnego. Wszystkie badania są bardzo ważne dla zdrowia kobiety, dlatego powinno wybierać się także odpowiednich lekarzy takich jak ginekolog w Ełku i ginekolog w Mrągowie, którzy mają za sobą wiele lat doświadczenia oraz posiadają odpowiednie kwalifikacje do wykonywanego zawodu.

Jak wybrać dobrego ginekologa?

Dobry ginekolog powinien mieć kompetencje, czyli odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz znajomość osiągnięć z dziedziny ginekologii w aktualnym momencie. Jeśli lekarz, do którego pacjentka uczęszcza, ogranicza się tylko do podstawowych badań kontrolnych i nie przeprowadza, żadnych dodatkowych to znaczy, że trzeba zmienić lekarza lub udać się do innego w celu przeprowadzenia badań dodatkowych. Warto również sprawdzać opinie danego lekarza w celu zdobycia o nim informacji, jednak najlepszą opinią będzie opinia kobiet, które pacjentka dobrze zna i może polegać na ich zdaniu. A co zrobić w przypadku, w którym ginekolog jest komunikatywny i wzbudza zaufanie, ale nie posiada nowoczesnego sprzętu? Wtedy należy zastanowić się nad zmianą lekarza, najnowszy sprzęt umożliwia dokładne badania, które mogą wykryć różnego rodzaju choroby.

Dodaj komentarz