Kosmetologia stosowana to jeden z najpopularniejszych trendów w branży salonowej. Salony kosmetyczne i klienci gabinetów coraz częściej stawiają na innowacyjne technologie. W ciągu ostatnich kilku lat wzrosło zapotrzebowanie na zabiegi z wykorzystaniem sprzętu komputerowego.
W przyszłości zapotrzebowanie będzie tylko rosło, ponieważ technologia nie stoi w miejscu i prawie każdego dnia pojawiają się coraz to nowe możliwości w kosmetologii sprzętowej.
Usługi i urządzenia kosmetyczne
Obecnie najbardziej popularne usługi kosmetyczne wykonywane są przy użyciu różnych urządzeń kosmetycznych. Jednak mimo wszystkich zalet sprzętu kosmetycznego, nie zawsze jest on praktyczny w pracy.
Ponieważ każde urządzenie wymaga własnej, oddzielnej przestrzeni dyskowej. Nie każda kosmetyczka dysponuje gabinetem, w którym zmieszczą się wszystkie niezbędne urządzenia.
Producenci innowacyjnych urządzeń wzięli pod uwagę tę niedogodność i dziś na rynku branży kosmetycznej oferowane są uniwersalne urządzenia – kombajny kosmetologiczne.
Stanowiska kosmetologiczne
Stanowiska kosmetologiczne są bardzo kompaktowe, nie zajmują dużo miejsca, a w razie potrzeby można je łatwo przemieszczać po pomieszczeniu. Nowoczesne modele, z minimalnym zestawem funkcji, są zazwyczaj niewielkie, łatwo je umieścić na stole lub wózku kosmetycznym.
Urządzenia wielofunkcyjne umieszczone są na specjalnym stojaku, który wyposażony jest w kółka ułatwiające przemieszczanie.
10 powodów, aby kupić maszynę do pielęgnacji urody:
- Uniwersalność – jeden kombajn kosmetyczny może zastąpić do 20 różnych urządzeń.
- Możliwość przeprowadzenia kompleksowej pielęgnacji – w jednym zabiegu można wypracować całe ciało klienta, nie ograniczając się tylko do twarzy czy jakiejś części ciała.
- Ergonomia – nowoczesne modele urządzeń posiadają przemyślaną konstrukcję, zrozumiały panel sterowania oraz wiele dodatkowych załączników.
- Kompaktowość – pomimo swojej wszechstronności, urządzenia kosmetologiczne są dość kompaktowe i pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni roboczej.
- Popyt – stale rosnące zapotrzebowanie na procedury sprzętowe.
- Niski koszt zabiegów – ze względu na minimalne zużycie produktów jednorazowych i kosmetyków w trakcie zabiegu.
- Poprawa skuteczności zabiegów – urządzenia są w stanie wprowadzić preparaty kosmetyczne do głębokich warstw skóry, w przeciwieństwie do technik manualnych, kiedy kosmetyki oddziałują głównie na górną warstwę skóry.
- Wzrost klientów ze statusem „stałym” – metody sprzętowe w większości przypadków są procedurami powtarzalnymi, co oznacza, że skuteczność procedury utrwali się po jej przebiegu. W związku z tym zainteresowany klient przyjdzie do Twojego salonu więcej niż raz.
- Brak „przywiązania” do kosmetyczki – salon kosmetyczny wykorzystujący nowoczesne techniki sprzętowe może mieć pewność, że klient nie odejdzie po specjalistce, teraz sprzęt do zabiegów kosmetycznych będzie dla niego priorytetem.
- Konkurencyjność – obecność kombajnu kosmetologicznego znacznie zwiększa poziom konkurencyjności salonu kosmetycznego, a to z kolei spowoduje wzrost zainteresowanych klientów.
Więcej o funkcjach i właściwościach technicznych kombajnów kosmetycznych można dowiedzieć się na stronie producentów tego typu urządzeń.
Kiedy warto kupić kombajn kosmetyczny?
Ten rodzaj sprzętu jest idealny do średnich i dużych gabinetów kosmetycznych, które są dobrze wyposażone. Kupując kombajn kosmetyczny szybko będzie można zejść do zera. Jeśli sprzęt się zepsuje, można go wymienić, a salon kosmetyczny nie przestanie. Zakup jest bardzo opłacalny.
Kiedy jest najlepszy czas na anulowanie zakupu?
Właściciele małych salonów i gabinetów nie powinni kupować takiego sprzętu. Wiąże się to z dużym ryzykiem i inwestycjami materialnymi. Lepiej kupić 2-3 urządzenia do popularnych zabiegów.
Obliczanie zwrotu z inwestycji w jednostkę kosmetologiczną
Łatwo jest obliczyć zwrot nakładów na każde urządzenie kosmetyczne za pomocą prostego schematu:
Zidentyfikuj 1-2 najbardziej popularne techniki w wybranej jednostce;
- Na podstawie minimalnej liczby klientów dziennie oraz wydajności urządzenia, należy określić liczbę zabiegów dziennie w wybranej technice. Nawet przenośne urządzenia pozwalają na wykonanie dwóch zabiegów dziennie;
- Pomnóż liczbę zabiegów na dzień przez cenę jednego zabiegu na 30 dni roboczych. Wynikiem będzie kwota przychodu w miesiącu;
- Podziel koszt maszyny przez przychód – będzie to okres zwrotu inwestycji w miesiącach.