piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona domowa > Aktualności > U lekarza > Bóle barku – jak sobie z nimi radzić?

Bóle barku – jak sobie z nimi radzić?

bol plecow

Dolegliwości bólowe barku mogą znacząco utrudniać funkcjonowanie. Musimy mieć świadomość tego, ze bark to tylko skrótowe określenie, które sprowadza się do działania kilku stawów, między innymi ramiennego czy barkowo-obojczykowego. Wszelkie dolegliwości prowadzą do znacznego ograniczenia swobody ruchów. Z czego może wynikać ból i jak sobie z nim poradzić? Podpowiadamy.

Ból barku- pochodzenie

Aby wiedzieć, czym zwalczyć i uśmierzyć ból, najpierw warto zdać sobie sprawę z tego, co może być jego przyczyną. Warto mieć świadomość tego, że ból może być oznaką wielu dolegliwości, których nie należy bagatelizować. Gdy tylko doznamy uszczerbku na zdrowiu, np. zwichnięcia czy też niestabilności barku, warto zainteresować się tematem jakim jest np. leczenie bólu barku we Wrocławiu.

Ból barku może mieć różne pochodzenie. Od wspomnianych wcześniej zwichnięć, przez uszkodzenie kości promieniowej, zespołu ciasnoty barkowej, aż do zapalanie stawu. Często każdy, kto doznaje bólu, w pierwszej kolejności zadaje sobie pytanie, jak reagować. Kluczowe jest obserwowanie swojego stanu zdrowia w pierwszych godzinach, między innymi zwracanie uwagi na alarmujące symptomy. Zastanówmy się również, czy w ostatnich dniach nie doszło do uderzenia, które mogło spowodować uraz.

Jak radzić sobie z bólem barku?

Wszystko zależy od przyczyny powstania dolegliwości. Gdy mamy do czynienia z urazami i zwiększeniem napięcia mięśni, kluczowe może być regularne wykonywanie ćwiczeń. W tym celu warto udać się do fizjoterapeuty, który dobierze odpowiedni zestaw aktywności fizycznej i ułoży trening dopasowany do naszych potrzeb. Formą pomocy uznawaną za przejściową mogą być zimne okłady oraz maści przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jeśli jednak po tej pomocy, ból nie minie, musimy liczyć się z tym, że wizyta i specjalisty jest nieunikniona. Niewyleczony bark może prowadzić do masy powikłań. Warto więc nie bagatelizować swojego stanu zdrowia, tylko zaczerpnąć rady fachowca w celu zdiagnozowania problemu i jak najszybszego rozwiązania go.

Dodaj komentarz