niedziela, 19 maja, 2024
Strona domowa > Aktualności > U lekarza > Krioterapia – jak się ją wykonuje i jakie są jej korzyści?

Krioterapia – jak się ją wykonuje i jakie są jej korzyści?

leczenie zimnem

Krioterapia jest bardzo popularnym zabiegiem. Pewnie większość osób słyszała o nim. Jednak jeszcze nie wszyscy się zdecydowali na zabieg ten. Co można powiedzieć o tymże zabiegu? Jakie korzyści daje? Pora to wszystko sprawdzić, aby nie pojawiły się żadne wątpliwości. 

Czym jest krioterapia?

Krioterapia jest tak naprawdę terapią zimnem. Jest to forma leczenia. W niej lekarze wykorzystują możliwości, jakie dają bardzo niskie temperatury. Krioterapia jest stosowana nie tylko miejscowo. Są wykonywane zabiegi, które to obejmują całe ciało pacjenta. Na samym początku lekarz decyduje się na zastosowanie masażu bądź okładów z użyciem lodu. Może to także być chłodzący spray. W wielu gabinetach preferują lodowe kąpiele, czy też specjalne sondy, które to obniżają temperaturę tkanki.

Zalet krioterapii jest naprawdę sporo. Po pierwsze ponosi odporność organizmu i jednocześnie zwiększa ochronę przed wirusami. Po wysiłku fizycznym pozwala na zmniejszenie bólu i wzmocnienie stawów oraz mięśni. Krioterapia stylizuje krążenie krwi, co ma wpływ na wygląd skóry. Mało kto wie, ale krioterapia także wpływa korzystnie na psychiczny stan oraz poprawia nastrój. Niektórzy lekarze decydują się na leczenie guzów o niskim ryzyku także właśnie krioterapią.

Czym jest magnetoterapia?

Całkowicie innym zabiegiem jest magnetoterapia w Dukli. Jest to zabieg, do którego się wykorzystuje pole magnetyczne. Magnetoterapia również jest zabiegiem, który to wykorzystywany jest przy leczeniu stawów, ale także przy innych dolegliwościach.

Bardzo fajne jest to, że zarówno po krioterapii, jak i po magnetoterapii można się spodziewać bardzo szybko efektów leczenia. Pacjenci lubią, gdy mogą liczyć na szybkie efekty. Wiadomo, że niektórym brakuje motywacji i cierpliwości.

Bardzo ważne jest to, aby zabiegom poddawać się w sprawdzonych miejscach, które mogą się cieszyć naprawdę pozytywnymi opiniami. Takich miejsc na mapie Polski nie brakuje, a więc każdy znajdzie takowe dla siebie.

Dodaj komentarz