piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona domowa > Aktualności > Lekarstwa > Wszywki alkoholowe – o czym mowa w praktyce?

Wszywki alkoholowe – o czym mowa w praktyce?

Leczenie uzależnienia, na przykład uzależnienia od alkoholu, nie jest łatwe. Pierwszy krok to zwykle odwyk, a potem długa terapia. Jednak to nie odstawienie alkoholu jest najtrudniejsze, a wytrwanie bez alkoholu. Są jednak sposoby, by nieco ułatwić to  choremu. Pomóc mogą wszywki alkoholowe.

Czym są wszywki alkoholowe?

Pierwszym krokiem walki z uzależnieniem są zwykle odtrucia alkoholowe w Warszawie. Potem ma miejsce odwyk, a następnie terapia. Niestety te kroki, chociaż trudne, nie są najtrudniejsze. Prawdziwym wyzwaniem jest pozostanie trzeźwym, gdy trzeba się zmierzyć z życiem i problemami.

Czymś, co może pomóc choremu, są wszywki alkoholowe, czyli tabletki, które umieszcza się pod skórą. Cały proces jest oczywiście kontrolowany przez lekarza, a takie tabletki są wydawane tylko na receptę. Mają one za zadanie wywoływać nieprzyjemne objawy po wypiciu nawet niewielkiej ilości dowolnego rodzaju alkoholu.

Komu poleca się wszywki alkoholowe?

Wspomniane już wszywki alkoholowe poleca się przede wszystkim osobom, które chcą wyzdrowieć i uwolnić się od uzależnienia, jednak boją się, że ulegną pokusie w stresującej sytuacji i wszystkie etapy będą musieli zaczynać od nowa.

Wszywki w połączeniu z alkoholem powodują bardzo nieprzyjemne dla uzależnionego objawy, które sprawiają, że sięgnięcie po kieliszek traci swój urok. Te objawy to przede wszystkim: zawroty głowy, nudności, wymioty czy tachykardia, czyli objawy bardzo mocnego zatrucia alkoholem.

Wszywki alkoholowe i co trzeba o nich wiedzieć

Wszywki można zastosować, gdy chory jest już po odwyku. Zwykle za nim są również odtrucia alkoholowe, w trakcie których zastosowane zostały wlewy oczyszczające lub kroplówki oczyszczające.

Wszywki alkoholowe stosuje się po to, by zniechęcić chorego do ponownego sięgnięcia po kieliszek. Dzięki nim, nie może on oczekiwać, że jego zmysły zostaną miło przytępione, a pojawią się bardzo niemiłe objawy, których zadaniem jest wywołanie silnej niechęci do alkoholu.

Dodaj komentarz