niedziela, 19 maja, 2024
Strona domowa > Aktualności > Wczesną wiosną atakują nas wiele niebezpiecznych bakterii i wirusów

Wczesną wiosną atakują nas wiele niebezpiecznych bakterii i wirusów

Połowa lutego i początek marca to najbardziej zdradliwa pogoda. Za oknem robi się ciepło, a temperatura sięga prawie 10 stopni. Wymieniamy garderobę na lżejszą, pozbywamy się szalików i czapek. Jednak przedwiosenny okres to czas, w którym najszybciej możemy się przeziębić.

Dlaczego po zimie tak często chorujemy?

Przede wszystkim, wiosną dochodzi do wielu zmian. Zmienia się ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza, a temperatury mocno się wahają. Właśnie dlatego, większość z nas odczuwa pogorszone samopoczucie, spadek nastroju i energii. Często po męczącym okresie zimowym, na naszym zdrowiu odbija się długotrwały stres i zmęczenie.

W sezonie wiosennym obficie krążą niebezpieczne wirusy i bakterie. Nie rozprzestrzeniają się w powietrzu, lecz przede wszystkim w miejscach takich jak: klawiatury, poręcze, terminale, bankomaty, przyciski na parkomatach czy pilot do telewizora. Powinniśmy szczególnie uważać w miejscach użytku publicznego, gdzie znajduje się najwięcej bakterii, na przykład: przychodnie, szpitale, lotniska, supermarkety, galerie. Nie sposób uchronić się przed zarazkami, jednak możemy nosić przy sobie zawsze żel antybakteryjny, dokładnie myć ręce i dotykać palcami po twarzy i ustach.

Niestety często bywa tak, że nie jesteśmy świadomi obecności groźnej bakterii w naszym organizmie. Wiele chorób nie daje wyraźnych objawów albo mogą być mylące, np. czasami może pobolewać nas brzuch, możemy odczuwać mdłości, zawroty głowy. Z tego powinniśmy wykonywać regularne badania, a także konsultować się z lekarzem i zgłaszać wszelkie niepokojące sygnały.

Sezon na przeziębienia, sezon na długie kolejki do lekarzy

Niestety często podawanym argumentem za tym, żeby nie wybierać się do lekarza i nie robić regularnych badań kontrolnych są długie kolejki do lekarzy czy odległe terminy zapisu. Niestety to wciąż duży problem, dlatego ktoś to ma dużo obowiązków zwykle nie ma czasu oczekiwać po kilkanaście godzin w kolejce. Z tego względu, duża część społeczeństwa decyduje się na prywatną opiekę zdrowotną. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ decydując się na prywatną opiekę nie tylko omijamy długie kolejki, lecz także zyskujemy dostęp do profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu i dobrych warunków. Obecnie firmy ubezpieczeniowe oferują nam bardzo korzystne pakiety zdrowotne, w których zakres wchodzą m.in.: konsultacje lekarskie, diagnostykę obrazową, badania kontrolne, zabiegi szpitalne, szczepienia przeciwko grypie (np. ubezpieczenie zdrowotne SIGNAL IDUNA). Polisę zdrowotną możemy kupić przez Internet, wystarczy dopasować pakiet do potrzeb indywidualnych, a w razie pytań wszystko możemy zawsze skonsultować z ubezpieczycielem. Pamiętajmy, aby wczesną wiosną lepiej dbać nie tylko o naszą dietę, ale i o badania profilaktyczne.

Dodaj komentarz