środa, 12 czerwca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Lekarstwa > W klimacie kaszlu… – Flegamina i Supremin – wyniki badania

W klimacie kaszlu… – Flegamina i Supremin – wyniki badania

Powoli rozpoczynamy sezon „klimatyzacji”, która wysusza powietrze, przez co śluzówki górnych dróg oddechowych narażone są na wysychanie. Z pewnością duża część osób pracujących w biurze doświadczyła wielokrotnie skutków dużej różnicy temperatur – zapalenie gardła albo kaszel, znamy to prawda? Flegamina i Supremin to rozwiązanie na każdy rodzaj kaszlu.

Kaszel to bardzo uporczywy objaw grypy lub przeziębienia, często bagatelizowany z uwagi na to, że nie zawsze towarzyszy mu gorączka czy ogólne osłabienie. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marek m.in.: Flegamina i Supremin, aż 86% z badanych ma świadomość,
że kaszląc można zarazić inne osoby, a pomimo to aż 53% chodzi do pracy pomimo kaszlu, a jedynie 18% deklaruje, że tego nie robi1.

Jak zminimalizować ryzyko zarażenia w pracy krążącą infekcją? Poniżej kilka sprawdzonych metod:

  • Przecieraj sprzęty biurowe codziennego użytku antybakteryjną chusteczką przynajmniej raz na dwa tygodnie
  • Wietrz pomieszczenia w przerwach pracy klimatyzacji
  • Myj ręce kilka razy dziennie
  • Staraj się używać swojego własnego kubka
  • Stosuj skuteczne leki, kiedy pojawią się pierwsze objawy – kaszel jest jednym z najczęstszych objawów zwiastujących grypę lub przeziębienie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informację dotyczącą stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.


Aż 97% badanych uważa syrop Flegaminę za efektywny i bezpieczny. 62% za efektywny uważa też syrop Supremin, a 64% potwierdza, że jest bezpieczny. Warto wiedzieć, że 49% pacjentów stosuje leki, aby zatrzymać kaszel na etapie kaszlu suchego2.

Syrop Flegamina

Flegamina to znany i sprawdzony przez miliony Polaków3 lek na kaszel mokry. Wykazuje następujące działania: rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszanie, oczyszcza oskrzela, ułatwiając oddychanie i chroniąc przed zaleganiem wydzieliny w drzewie oskrzelowym. Preparaty z gamy leków Flegamina mogą być stosowane u dzieci w wieku 2 lat (syrop Flegamina o smaku truskawkowym). Dlatego ważną kwestią jest wybór formy i smaku, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów. Należy pamiętać, że pozostałe preparaty mogą być stosowane od 7. roku życia.

syrop Supremin

Supremin to lek na kaszel suchy dla całej rodziny, który można stosować u dorosłych i dzieci, które ukończyły 2 lata. Supremin dzięki substancji czynnej (butamirat) szybko się wchłania4 i hamuje męczący kaszel oraz nieznacznie rozkurcza mięśniówkę oskrzeli.

One thought on “W klimacie kaszlu… – Flegamina i Supremin – wyniki badania

Dodaj komentarz