niedziela, 19 maja, 2024
Strona domowa > Aktualności > Szlafrok dla dziecka – czy istnieje bezpieczny i stylowy produkt?

Szlafrok dla dziecka – czy istnieje bezpieczny i stylowy produkt?

szlafrok dla dziecka

Szlafrok dla dziecka pozornie może wydawać się tylko zbędnym gadżetem, jest jednak wręcz przeciwnie! Dobrze dobrany dziecięcy szlafroczek pozwoli młodemu człowiekowi po pierwsze zadbać o zdrowie, ogrzewając ciało po kąpieli lub w chłodny poranek. Ponadto korzystnie zadziała na psychikę dziecka, pozwalając wyciszyć się i poczuć bezpiecznie, w domu, czy poza domem. Jest to również rozwiązanie wbrew pozorom bardzo uniwersalne – szlafrok można zakładać nie tylko przed spaniem, ale także o poranku, czy na co dzień, choćby podczas leniwej, rodzinnej niedzieli. Wybór takiego produktu jest więc kuszący, jak jednak wybrać szlafrok, który spełnia wszystkie powyższe kryteria? Kierując się poniższymi wskazówkami. 

Wybór szlafroka dla dziecka – kwestie podstawowe

Wybierając szlafrok dla dziecka, przede wszystkim należy pamiętać, że kwestie wizualne schodzą przy wyborze ubrania na dalszy plan – w pierwszej kolejności należy rozeznać się, co do miękkości materiału, z którego szlafrok jest wykonany i zdecydować, czy taka właśnie miękkość tkaniny będzie odpowiednia dla dziecka, dla którego szlafrok jest przeznaczony. Pamiętajmy, że im mniejsze dziecko, tym przyjemniejszy materiał warto dla dziecka wybierać, bo wraz z wiekiem skóra staje się odrobinę mniej podatna na zranienia czy otarcia – niemniej, wciąż jest to kwestia niezwykle istotna i nie warto ryzykować zakupienia szlafroka dla dzieci z szorstkiego, nieprzyjemnego materiału. Szlafrok dla pociech starszych może być czymś na kształt zastępcy pluszowego misia, do którego za maleńkości tulili się do snu, bo obecnie spokojny sen i przygotowania do snu zapewnia im miła dla ciała odzież. By dziecko czuło się w szlafroku bezpiecznie – co zapewnia właśnie miękkość wykonania – warto, przechodząc już do kwestii wyglądu szlafroka – zakupić dla pociechy szlafrok z kapturem, bo osłonięcie przez dziecka głowy, szczególnie po męczącej kąpieli, pozwoli mu się nie tylko ogrzać, ale i wyciszyć. Tego typu szlafroki jak i te o innym ciekawym designie – o czym w kolejnym akapicie – dostępne są dla dziewczynek, jednak w sklepach znajdzie się także szlafork dla chłopca o kroju z kapturem i odpowiedniej miękkości. 

Wybór szlafroka dla dziecka – kwestie drugorzędne

Kiedy rozważymy powyższą, najistotniejszą kwestię, przychodzi czas, by zwrócić uwagę na estetykę oferowanego produktu. Nie warto pomijać tego aspektu w przypadku wyboru szlafroka dla dzieci, bo małe pociechy wykazują silniejszy zmysł estetyczny, niż może się wydawać, przez co istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko nie założy na siebie nic, co nie wpisuje się w jego lub jej dopiero kształtujący się, ale już silny gust. Wspierając pierwsze wybory modowe dziecka warto wybierać się do sklepów oferujących szeroki wachlarz nie tylko materiałów, z których wykonane są szlafroki, ale i nadruków. To, na co na pewno rodzic ma wpływ przy wybieraniu szlafroczka to rodzaj zapięcia, z których najbardziej popularne to zamek i pasek. Warto dopasować to do wieku i stopnia umiejętności pociechy, tak, by dziecko nie męczyło się niepotrzebnie z odzieżą. Jeżeli zakupu musimy dokonać sami, można szukać szlafroków kierując się postaciami z popularnych bajek dla dzieci, które najpewniej większość pociech ogląda. Pomocna będzie także świadomość hobby dziecka, bo na rynku z powodzeniem można znaleźć szlafroki z nadrukami odpowiadającymi dziecięcym pasjom – np. nadrukiem w piłkę. Jeśli pociecha cechuje się dużą chęcią do zabawy, testowania nowości i poczucia humoru, można rozważyć zakup szlafroka z ciekawym, fikuśnym kapturem, np. nieco spiczastym, przypominającym czarownicę czy krasnala. Kiedy wybieramy się na zakupy z dzieckiem poleca się postąpić podobnie – zapoznać dziecko ze wszystkimi przedstawionymi tu opcjami (będąc otwartym na znalezienie w sklepach jeszcze większej ilości ciekawych produktów, tu nie wymienionych), tak by pociecha miała jak największą szansę znaleźć coś w swoim guście. 

Otaczanie się produktami, które wyrażają gust dziecka, jest dla niego wielką przyjemnością, tym bardziej, że idzie to w parze z dbaniem o zdrowie – a to łączy się z kolei z przyjemnością rodzica. Właśnie tyle radości może dać zakup samego tylko dziecięcego szlafroka! 

Dodaj komentarz