niedziela, 21 lipca, 2024
Strona domowa > Aktualności > U lekarza > Profesjonalna Okulistyka dziecięca – diagnostyka dziecięca oczu!

Profesjonalna Okulistyka dziecięca – diagnostyka dziecięca oczu!

Zdrowie dzieci dla nas rodziców jest zawsze sprawą priorytetową. Jest to ta sfera życia, w której zrobilibyśmy wszystko dla naszej pociechy. Jednak nie zawsze zdajemy sobie się sprawę, że akurat dzieje się coś złego, co wymaga naszej reakcji. Dlatego warto poznać kilka przesłanek, które powinny skłonić nas do wizyty naszego dziecka w poradni okulistycznej dla dzieci.

Diagnostyka dziecięca oczu – doceńmy moc profilaktyki

Pierwsze badanie w poradni okulistycznej dla dzieci powinno być wykonane w wieku 2-3 lat. Jest to działanie profilaktyczne, które nie musi mieć żadnych szczególnych przesłanek. Jeżeli badanie to nie wykaże żadnych odchyleń wtedy lekarz okulista określi termin kolejnej wizyty, najczęściej jest to termin odległy np. 2 lata.

Jeżeli nasz wywiad posiada obciążenia:

    • – matka chorowała na toksoplazmozę,
    • – jesteśmy rodzicami dziecka urodzonego przed czasem
    • – nasze maleństwo posiadało niską wagę urodzeniową (poniżej 1500 gram)

poradnia okulistyczna dla dzieci, poleca wizytę w pierwszych miesiącach życia dziecka. Im szybciej tym lepiej szczególnie  w przypadku wcześniaków, i innych przypadkach najpóźniej do ukończenia przez naszą pociechę roku.

Okulista dziecięcy Toruń info

Współczesna okulistyka dziecięca dysponuje bardzo dużą wiedzą oraz wysokorozwiniętym sprzętem diagnostycznym, który jest w stanie pomóc nam zauważyć większość wad już na wczesnym etapie. Okulista dziecięcy Toruń specjalizuje się w diagnostyce najmłodszych pacjentów.

Poradnia okulistyczna dla dzieci

Kiedy u swojego dziecka zauważamy jakiekolwiek niepokojące objawy nie należy zwlekać. Część z wad wzroku u dzieci okulista jest w stanie zdiagnozować od razu. Oczy są bardzo ważnym, a zarazem bardzo wrażliwym i delikatnym narządem, o który musimy dbać. Bardzo częstą chorobą oczu, którą diagnozuje nasza poradnia okulistyczna dla dzieci jest zez u dzieci.

Okulista dziecięcy Toruń info dla rodziców szukających specjalisty

Bezwzględnie powinniśmy udać się do poradni okulistycznej dla dzieci, jeżeli zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy. Naszą czujność na pewno powinno wzbudzić, jeżeli nasz niemowlak po skończeniu miesiąca nie nawiązuje kontaktu wzrokowego.  Zez u dzieci czy oczopląs także zawsze wymaga kontroli lekarskiej. Każda dysfunkcja budowy oka czy gałek, nienaturalnie ustawiona główka dziecka powinna skłonić nas do wizyty w poradni, gdzie diagnostyka dziecięca oczu jest przeprowadzana w pełni profesjonalnie.

Jak wygląda wizyta w poradni okulistycznej dla dzieci?

Nasza poradnia okulistyczna jest przystosowana w pełni do potrzeb najmniejszych pacjentów. Badanie mające na celu diagnostykę dziecięcą oczu przeprowadzane jest w spokojnej atmosferze. Nasi specjaliści wykazują dużą łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi przez co udaje się przeprowadzić większość niezbędnych badań u małego pacjenta.

Jeżeli zauważyliśmy, że nasze dziecko musi przysunąć książeczkę blisko do oka, żeby obejrzeć obrazek, czy zmaga się z nawracającymi bólami głowy, mruży oczka bądź nie wykazuje chęci do rysowania, nie mamy na co czekać. Wzrok naszego dziecka jest bezcennym dobrem, dlatego warto o niego zadbać.

Dodaj komentarz