niedziela, 19 maja, 2024
Strona domowa > Aktualności > Implant antykoncepcyjny – antykoncepcja dla roztargnionych

Implant antykoncepcyjny – antykoncepcja dla roztargnionych

Nowoczesne i niezbyt jeszcze popularne na polskim rynku implanty antykoncepcyjne to rozwiązanie, które z pewnością zostanie docenione przez wszystkie nieco roztargnione Panie. Dlaczego?

Implant antykoncepcyjny to rozwiązanie, dzięki któremu używanie jakichkolwiek innych form antykoncepcji stanie się całkowicie zbędne. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które mają skłonność do zapominania o codziennym łykaniu tabletek antykoncepcyjnych. Jak wskazują wyniki badań, implanty antykoncepcyjne wykazują bardzo dużą skuteczność – szansa na zajście w ciąże podczas używania implantu wynosi 1 do 200. Skąd się bierze tak wysoka skuteczność implantów?

Implant antykoncepcyjny zawiera w swoim składzie progestagen, który charakteryzuje się działaniem zatrzymującym owulację. Sam zabieg wszczepienia implantu jest całkowicie bezbolesny. Warto także dodać, że raz wszczepiony na ramieniu lub udzie, chroni przed niechcianą ciążą od 3 do 5 lat, w zależności od rodzaju wszczepu. Zarówno umieszczeniem implantu w ciele, jak i jego usunięciem powinien zajmować się wyłącznie lekarz. Choć implanty antykoncepcyjne zostały już kilka lat temu docenione przez mieszkanki zachodniej Europy, w Polsce wciąż stanowią nowość, która jest dostępna głównie w większych klinikach dużych miast. Koszt implantu to ok. 1000zł raz na 3 lub 5 lat. Jest więc to rozwiązanie niezwykle korzystne także od strony czysto ekonomicznej. Jednak osoby wybierające implanty, najczęściej podkreślają komfort w postaci braku konieczności codziennego pilnowania połykania tabletek antykoncepcyjnych.

2 thoughts on “Implant antykoncepcyjny – antykoncepcja dla roztargnionych

Dodaj komentarz