niedziela, 19 maja, 2024
Strona domowa > Aktualności > U lekarza > Dermatolog – pomocna dłoń nie tylko dla nastolatków

Dermatolog – pomocna dłoń nie tylko dla nastolatków

Dermatolog - pomocna dłoń nie tylko dla nastolatków

Pierwsze, co przychodzi na myśl w związku z wizytą u dermatologa to problemy z trądzikiem. I absolutnie nie jest to błędne skojarzenie. Warto jednak pamiętać, że do sprawdzonego specjalisty przyjeżdżają pacjenci także ze znacznie poważniejszymi dolegliwościami. Wśród nich znajdują się takie schorzenia jak łuszczyca, grzybica skóry, łojotok czy atopowe zapalenie skóry. Wówczas nie wystarczy jedynie konsultacja, niezbędne jest natomiast podjęcie odpowiedniego leczenia – dopiero ono może pomóc zapomnieć o dotychczasowych problemach i dać szansę na lepsze spokojniejsze życie.

Kiedy należy zgłosić się do dermatologa?

W przypadku wizyty u dermatologa nie ma dolnej ani górnej granicy wieku pacjentów. Do lekarza tej specjalizacji należy zgłosić się wtedy, kiedy zaobserwujemy na swoim ciele jakiekolwiek niepokojące objawy. Co może wzbudzić nasz lęk? Sucha i łuszcząca skóra na ciele lub skórze głowy, mocno przetłuszczająca się cera, zmieniające barwę i wielkość znamiona, przebarwienia, rumień, widoczne pory, zaskórniki i tzw. kurze łapki – to tylko kilka najbardziej znanych kłopotów dermatologicznych. Część z nich może nie mieć związku z poważniejszymi schorzeniami, jednak nawet tych najmniejszych nie należy ignorować. Wówczas warto znaleźć specjalistę, który zajmował się już kiedyś podobnymi problemami. W Łodzi nie brakuje doświadczonych lekarzy, m.in. w Poradni MelissaMed – http://melissamed.pl/dermatolog, którzy w swoich gabinetach służą swoją radą i profesjonalną pomocą. Mimo to, przed pierwszą wizytą warto nieco lepiej poznać zakres działań wybranej osoby, żeby od razu trafić w najlepsze ręce.

Czym kierować się wybierając dermatologa z Łodzi?

Dla osób, które po raz pierwszy zapisują się do danego specjalisty wybór odpowiedniego z nich jest niezwykle trudny. Planując wizytę u dermatologa, warto zacząć od rozpytania przyjaciół lub rodziny czy kiedykolwiek korzystali z pomocy wybranego lekarza. Być może ich opinie będą miały wpływ na naszą ostateczną decyzję. Gdy już uda nam się zebrać pierwsze informacje od pacjentów, przychodzi czas na poznanie samego lekarza. W tym przypadku ważny jest zakres oferowanych usług medycznych oraz dotychczasowa kariera zawodowa, bowiem im bogatsze doświadczenie, tym szersze horyzonty i większe możliwości szybkiego uporania się nawet z bardzo uporczywymi problemami. Tyle w kwestii przygotowań.

Następny etap to już sama wizyta w gabinecie. W czasie jej trwania należy zwrócić uwagę na nastawienie lekarza i jego otwartość na kontakt z pacjentem. Nawet po kilkukrotnym zadaniu tego samego pytania powinien on na nie spokojnie i dokładnie odpowiedzieć, a także wytłumaczyć przyczyny obecnego stanu oraz skutki, do jakich prowadzić może brak odpowiedniej diagnozy i leczenia. W momencie gdy lekarz po pierwszej wizycie nie jest w stanie jednoznacznie rozpoznać choroby, powinien on zlecić wykonanie dodatkowych badań, które pomogą w ustaleniu szczegółów. Co ważne, podpowie on także optymalny dla skóry sposób jej codziennej pielęgnacji – chodzi bowiem o jak najlepszą odpowiedź na jej potrzeby. Takie rozpoznanie będzie gwarancją udanej wizyty. To jednocześnie także początek świadomych działań poprawiających komfort dotychczasowego życia – tym razem bez bólu, uczucia dyskomfortu i wielkich niewiadomych.

One thought on “Dermatolog – pomocna dłoń nie tylko dla nastolatków

Dodaj komentarz