niedziela, 19 maja, 2024
Strona domowa > Choroby > Ciśnieniomierz wykrywający arytmię serca

Ciśnieniomierz wykrywający arytmię serca

pomiar cisnienia

Wiele osób cierpi na zaburzenia pracy serca, wbrew pozorom nie dotyczy to tylko ludzi w podeszłym wieku. Tymczasem nie jest to żadną regułą, a problemy z sercem zdarzają się nawet młodym osobom, w sile wieku. Duży udział w tym ma wszechobecny stres, poświęcanie się pracy i obowiązkom domowym, niewystarczająca ilość snu i inne czynniki. Jako normalną akcję serca uznaje się od 60 do 80 uderzeń na minutę, przy czym praca narządu musi być rytmiczna i nieprzerwana. Ewentualne odstępstwa, ale zdarzające się rzadko nie powinny być powodem do niepokoju.

Ciśnieniomierz wykrywający arytmię

Nierówna praca serca powtarzająca się notorycznie powinna być powodem do natychmiastowej konsultacji ze specjalistą. Najczęściej diagnozowana jest arytmia serca, dlatego do kontroli pracy narządu potrzebny jest specjalny ciśnieniomierz wykrywający niepokojące odstępstwa od normy. Taki sprzęt powinien pochodzić ze sklepu medycznego, który może polecić lekarz. Zdobywa się wówczas pewność, że produkt spełnia wszelkie wymogi, posiada stosowne atesty. Współczesne ciśnieniomierze występują w postaci kilku modeli, wśród nich wyróżnia się takie z wyświetlaczem LCD. Z powodzeniem można z niego skorzystać w domowych warunkach i na bieżąco monitorować poziom ciśnienia krwi.

Główne cechy produktu to między innymi unikalny mankiet gwarantujący szeroką strefę pomiaru, ponieważ jest w stanie objąć całe ramię. W przeciwieństwie do tradycyjnych ciśnieniomierzy, ten dokonuje badania w dowolnej pozycji, bez jakichkolwiek błędów w pomiarze. Urządzenie jest nie tylko precyzyjne, ale i szybkie, wszystko to dzięki błyskawicznemu napełnianiu mankietu. Osoby mające zdiagnozowaną arytmię serca powinny mieć w domu taki sprzęt, zwłaszcza, że zapisuje on w pamięci aż 60 pomiarów dla dwóch użytkowników.

Zalety ciśnieniomierza arytmia

Każdy ciśnieniomierz arytmia przedstawia średnie wyniki z trzech przeprowadzonych pomiarów dokonywanych w ciągu ostatnich 10 minut. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z trybu gościa, wówczas wynik nie zapisuje się. Ciśnieniomierz arytmia zapewnia dokładność każdego pomiaru, w urządzeniu funkcjonuje również wskaźnik prawidłowego założenia mankietu. Na produkt otrzymuje się 5-letnią gwarancję, korzyści jest zatem naprawdę bardzo dużo. Produkt medyczny jest zasilany 4 bateriami „AA” lub dedykowanym zasilaczem, który kupuje się osobno. Posiadanie własnego ciśnieniomierza i regularne kontrolowanie parametru to jedno. W żadnym wypadku nie może jednak zastąpić regularnych wizyt u lekarza.

Oczywiście przydatne jest prowadzenie kalendarza, który warto zabrać ze sobą na każdą z kontroli. Ciśnieniomierz jest łatwy w obsłudze, dlatego na spokojnie każdy poradzi sobie z monitorowaniem własnego zdrowia. W dzisiejszych czasach wielu ludzi żyje w pędzie, nie zwracając przy tym uwagi na problemy zdrowotne, wydaje nam się, że różne dolegliwości dotyczą wszystkich, tylko nie nas. To błędne przekonanie, dlatego już dzisiaj zdecydujmy się na profilaktykę i regularne mierzenie ciśnienia krwi za pomocą specjalnych urządzeń wykrywających arytmię.

Dodaj komentarz