niedziela, 19 maja, 2024
Strona domowa > Strona główna > Kiedy konieczna jest operacja przy problemie hemoroidów?

Kiedy konieczna jest operacja przy problemie hemoroidów?

Lekarze

Problemy z hemoroidami dotykają coraz więcej osób. Leczenie ich jest długotrwałe i wymaga cierpliwości, niestety czasami nie daje skutków. W takim przypadku konieczna może okazać się operacja. Kiedy trzeba się na nią zdecydować?

Jak powstają hemoroidy?

Powstawanie hemoroidów to złożony proces, który zazwyczaj trwa długi czas. Dolegliwości związane z tym problemem mogą wpłynąć na jakość życia. Hemoroidy to inaczej żylaki odbytu. Przyczyn ich powstawania jest wiele, jednak do najważniejszych zaliczają się siedzący tryb życia, brak codziennej aktywności fizycznej oraz nieodpowiednia dieta skutkująca problemami z zaparciami. Mogą pojawić się u osób w każdym wieku, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, gdy hemoroidy się pojawią — nie ma możliwości, żeby samoistnie zniknęły. Jeśli powodują duży dyskomfort, konieczne jest ich chirurgiczne wycięcie. Operacja hemoroidów w Katowicach czy innej miejscowości pozwala na ich całkowite usunięcie i pozbycie się dyskomfortu. Wiele klinik oferuje również zabiegi laserowe, które są dużo mniej inwazyjne i pozwalają wrócić do pełnej sprawności w szybszym czasie.

Kiedy należy zwrócić się o pomoc do lekarza?

Wszelkie niepokojące objawy powinny być skonsultowane z lekarzem. Głównymi dolegliwościami, na jakie skarżą się osoby, które borykają się z problemem hemoroidów, jest ból podczas wypróżniania, czasami nawet krwawienie. W przypadku rozwiniętej choroby mogą pojawiać się problemy z codziennym, normalnym funkcjonowaniem, ponieważ ból pojawia się nawet podczas siedzenia. W takim przypadku konieczne jest zgłoszenie się do lekarza i wykonanie kompletu badań, aby znaleźć przyczynę powstawania problemu. W przypadku problemów z wypróżnianiem konieczne może okazać sprawdzenie poprawnej pracy gospodarki hormonalnej. Endokrynolog w Katowicach i wszędzie indziej sprawdzi, czy poziom wszystkich hormonów jest w normie. Jeśli nie wykryje żadnych nieprawidłowości, zaleci dalszą diagnostykę bezpośrednio u proktologa.

Dodaj komentarz