niedziela, 21 lipca, 2024
Strona domowa > Aktualności > U lekarza > Implanty – na czym polega regeneracja kości przed zabiegiem?

Implanty – na czym polega regeneracja kości przed zabiegiem?

Implanty zębowe stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 20 lat, i nie jest zaskoczeniem, dlaczego. Przed podjęciem decyzji o leczeniu ważne jest jednak poznanie niektórych szczegółów związanych z regeneracją kości przed użyciem implantów stomatologicznych.

Implanty zębowe – dlaczego regeneracja kości jest potrzebna?

Jeśli chodzi o naturalnie wyglądające implanty regeneracja kości we Wrocławiu będzie dobrym pomysłem. Jednak dlaczego jest ona w ogóle potrzebna? Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie brakujących zębów i przywrócenie zdrowia jamy ustnej. Sam implant jest urządzeniem przypominającym śrubę, które wprowadza się do kości szczęki, gdzie łączy się z otaczającą tkanką, tworząc nowy korzeń zęba.

Jednak jeśli od wyrwania zęba minęło dużo czasu, to kości prawdopodobnie już nie ma. Nie ma również możliwości wkręcenia w nią implantu. Na szczęście możliwa jest regeneracja kości przed zabiegiem.

Jak długo trwa regeneracja kości przed zabiegiem?

Regeneracja kości to proces, w którym wykorzystywane są naturalne zdolności lecznicze organizmu. Osiągnięcie najlepszych wyników może potrwać kilka tygodni lub miesięcy. Wymagany czas zależy od miejsca, w którym ma wszczepiony być implant i od naturalnych zdolności regeneracyjnych danego organizmu.

Zabieg regeneracji kości powinien wykonać dobry dentysta, np. dentysta we Wrocławiu. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, takich jak chirurgiczne usuwanie ósemki, leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Co dają implanty zębowe?

Implanty to sztuczne zęby, które umieszcza się na stałe w jamie ustnej pacjenta. Ząb protetyczny jest zakotwiczony w kości szczęki i połączony z zębami naturalnymi za pomocą korony. Implanty stomatologiczne mogą być stosowane do uzupełnienia jednego lub kilku brakujących zębów.

Są one trwałe i estetyczne. Pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem i codziennym jedzeniem ulubionych potraw.

Dodaj komentarz