niedziela, 21 lipca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Dlaczego kobiety udają orgazm?

Dlaczego kobiety udają orgazm?

Jaki jest powód, dla którego kobiety udają orgazmy? To pytanie z pewnością zadaje sobie niejeden mężczyzna. Choć powody takiego zachowania mogą dotyczyć różnych czynników, postaram się wyjaśnić tę kwestię w sposób całościowy.

Jednym z kluczowych czynników, który może decydować o udawanej satysfakcji podczas stosunku jest bardzo silna empatia lub miłość do partnera, której wynikiem jest chęć zaspokojenia go nawet swoim kosztem. Ten element najczęściej wbrew stereotypom spotyka się w początkowych fazach związków, a także w przypadku kiedy kobieta doznaje wyłącznie tzw. orgazmu łechtaczkowego. Osiąganie orgazmu wewnętrznego dla niektórych kobiet przychodzi z czasem, dla innych nigdy. Drugim czynnikiem, który determinuje udawanie orgazmu przez kobiety jest bez wątpienia brak partnerskich doświadczeń podczas odbywania stosunku. Pasywność w seksie, a także brak spontaniczności i asertywności bywa powodem tego, iż kobieta nie jest świadomość tego, które formy pieszczot miłosnych są dla niej najlepsze. W połączeniu z tradycyjnym egocentryzmem mężczyzn, otrzymujemy mieszankę, która często kończy się udawanym orgazmem ze strony kobiety.

Dlaczego kobiety udają orgazm?

Kolejnym powodem, który niejako łączy się z poprzednim jest bardzo często spotykany wśród polskich par całkowity lub niemal całkowity brak rozmów o seksie. Jeśli seks stanowi temat tabu, ciężko o jasne wyrażenie swoich oczekiwań oraz potrzeb seksualnych. Wynikiem braku rozmów na ten temat może być zwyczajnie brak możliwości osiągnięcia orgazmu ze strony kobiety.

Seks jest niezwykle ważnym elementem w życiu każdej pary. Bez względu na wszystko warto, a nawet trzeba o nim rozmawiać. Próba przełamania swoich kompleksów w tym zakresie może zmienić naprawdę sporo. Lepszy seks to również lepsze relacje między partnerami.

One thought on “Dlaczego kobiety udają orgazm?

Dodaj komentarz