niedziela, 21 lipca, 2024
Strona domowa > Aktualności > Zdrowie kobiety > Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Dziedzina nauki jaką jest medycyna estetyczna zyskuje coraz większą popularność. Wraz z biegiem lat medycyna estetyczna poszerza swoje spektrum działania. Dzięki małej inwazyjności zabiegów jest doceniana przez wielu pacjentów korzystających z zabiegów. Wszelkie zabiegi na skórę wykonuje tylko doświadczony lekarz.

Czym jest medycyna estetyczna?

Zadaniem medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu i jakości skóry za pomocą bezpiecznych i mało inwazyjnych zabiegów. Oferowane zabiegi poprawią wygląd skóry bez okresu rekonwalescencji i wyłączenia pacjenta z codziennych aktywności. Zabiegi będą ingerowały w głębsze warstwy skóry i pozwolą uzyskać bardziej widoczne efekty niż zabiegi w salonie kosmetycznym. Zadaniem medycyny estetycznej są działania profilaktyczne dotyczące procesu starzenia skóry. Zabiegi przeprowadza się więc u zdrowych pacjentów, którzy chcą poprawić swój wygląd.

Jakie zabiegi wykonuje medycyna estetyczna?

Dobrej jakości zabiegi medycyny estetycznej pozwolą zapobiec starzeniu się skóry. Zabiegi mogą również wpłynąć regenerująco na istniejące już oznaki. Pacjenci mogą skorzystać z zabiegów wypełniających zmarszczki i innego rodzaju znaki starzenia skóry. Zastosowanie wypełniaczy w postaci kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej pozwoli wymodelować wybrane partie ciała. Możliwe jest również przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej lub płytek krwi. Zabiegi te odświeżą skórę i wywołają pobudzenie procesu regeneracji skóry.

Jak wygląda wizyta i kto może przeprowadzać zabiegi?

W Polsce zabiegi medycyny estetycznej może wykonywać lekarz, który ma prawo wykonywania zawodu. Dzięki temu pacjent może poczuć się bezpiecznie. Medycyna estetyczna w Warszawa proponuje bardzo różnorodne zabiegi, które można dopasować do każdego pacjenta i jego uwarunkowań. Doświadczony lekarz oznacza gwarancję najlepszej opieki. Dr Osipowicz podczas pierwszej wizyty przeprowadzi z pacjentem wywiad lekarski i wybierze najlepszą metodę zabiegu. Klinika zadba o komfort pacjenta w trakcie zabiegu i po jego dokonaniu. Każda osoba poczuje się więc bezpieczna i najważniejsza. Wybór dobrej metody i profesjonalne przeprowadzenie zabiegu to gwarancja najlepszych efektów. Zabiegi medycyny estetycznej można przeprowadzić na całym ciele. Najczęściej jednak przeprowadzane są zabiegi mające na celu poprawę wyglądu ust, wypełnienie zmarszczek, redukcję przebarwień i odmłodzenie skóry.

Dodaj komentarz