piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona domowa > Aktualności > Indiba Activ – na czym polega ta technologia?

Indiba Activ – na czym polega ta technologia?

Nowoczesna technologia Indiba Activ polega na stymulacji organizmu do regenerowania się, pomaga w leczeniu różnego rodzaju schorzeń i dolegliwości bólowych kręgosłupa i kończyn. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej terapii znacznie skraca się czas leczenia, a przy tym można ją stosować nawet w przypadku stanów przewlekłych i ostrych, takich jak złamania, skręcenia czy obrzęki.

Jako ciekawostkę, można dodać, że zabiegi z użyciem technologii Indiba Activ są stosowane przez terapeutów współpracujących z profesjonalnymi sportowcami. Szczególnie upodobali je sobie zawodnicy znanych klubów piłkarskich, dla których tempo regeneracji po urazie ma ogromne znaczenie.

Indiba Activ – jak działa?

Zabiegi wykorzystujące technologię Indiba Activ wpływają na naturalne procesy naprawcze tkanek, a także łagodzą ból i redukują stany zapalne. Polegają w dużej mierze na poprawie ukrwienia kończyn, dotleniają i zwiększają przepływ krwi, czym stymulują organizm do szybszej regeneracji.  Rezultaty stosowania tego rozwiązania widoczne są już przy pierwszym zabiegu. Warto zaznaczyć, że stosowanie zabiegów z wykorzystaniem technologii Indiba Activ nie oznacza konieczności zrezygnowania z innych metod fizykoterapii, a wręcz doskonale je uzupełnia.

Indiba Activ – wskazania przeciwwskazania

Stosowanie technologii Indiba Activ zalecane jest w przypadku bólu kręgosłupa, dysfunkcji powięzi, nerwobólu, skręceń, złamań, naderwania mięśni, stanów zapalnych stawów i kości, a także blizn i zrostów pooperacyjnych. Wszelkiego rodzaju urazy kręgosłupa i kończyn mogą być leczone za pomocą zabiegów tego typu. Jest to niezwykle wygodne, gdyż istnieje stosunkowo niewiele przeciwwskazań do stosowania tego rodzaju terapii. Należą do nich: ciąża, zakrzepowe zapalenie krwi oraz rozrusznik serca.

Zabieg z użyciem Indiba Activ – przed i po

Przed zabiegiem z użyciem technologii Indiba Activ fizjoterapeuta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, aby ustalić jego ogólny stan oraz natężenie dolegliwości bólowych. Sam zabieg bardzo często łączony jest z terapią manualną, aby maksymalnie zwiększyć efektywność. Po zabiegu warto przez chwilę odpocząć, ale nie zauważa się żadnych efektów ubocznych.

Dodaj komentarz